چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۸

به گزارش  حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل ا ز روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی…

به گزارش  حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل ا ز روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد مسجد جامعی با بیان این مطلب در مراسم افتتاحیه بزرگداشت روز ملی فردوسی، با اشاره با ارزشمند بودن برگزاری مراسم بزرگداشت فردوسی گفت اگر چه فردوسی حکیم در زمان حیات خود از سوی حاکم وقت مورد ظلم و بی مهری قرار گرفت اما اکنون جای خوشحالی دارد که برای این شاعر بزرگ و بلند آوازه مراسم نکوداشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه فردوسی توانست نظمی بلند به وجود آوردگفت:در شاهنامه فردوسی اخلاق پسنده ایرانیان و آداب و سنتهای اسلامی به زیبایی به تصویر کشيده شده است.

مسجد جامعی یاد آور شد فردوسی چهره ای نامدار در جهان است و اشعار این شاعربلند آوازه و بزرگ دارای مقام و ویژگی بزرگی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: فردوسی پدر معنوی شعر فارسی است و در حقیقت می توان گفت که او اولین ایران شناس است که توانسته است آداب، سنن و فرهنگ ایرانیان را به خوبی معرفی کند.

مسجد جامعی در پایان با تبریک سالروز ولادت حضرت امام علی (ع) خاطر نشان کرد:در بسیاری از اشعار فردوسی و ابیات مختلف شاهنامه روح جوانمردی و بزرگ منشی ایشان به چشم می خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.