پنجشنبه، ۱۶ بهمن ۹۳ - ۰۵:۴۵

به گزارش میهن پست – کیفیت بالای فیلم ویدیویی اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی، و تکنیک های به کار رفته در آن، این…

به گزارش میهن پست – کیفیت بالای فیلم ویدیویی اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی، و تکنیک های به کار رفته در آن، این پرسش تحلیگران را برانگیخته که چه کسانی مسئول تولید ویدیوهای این گروه تندرو هستند.

روزنامه بریتانیایی «ساندی تایمز» در تحقیقاتی که انجام داده به این نتیجه رسیده که پنج جوان پرتغالی تبار که به بریتانیا مهاجرت کرده اند، فیلم های سر بریدن و اعدام های گروه داعش را تهیه و تولید می کنند.

عکس هایی از  اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعش

عکس هایی از اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعش

بر اساس این گزارش، رئیس این تیم، جوانی به نام «نیرو سرایوا» است. او ۲۸ ساله و پدر چهار کودک است. سرایوا از پرتغال به لندن مهاجرت کرده و در سال ۲۰۱۲ به سوریه رفت تا در کنار داعش بجنگد.

روزنامه «ساندی تایمز» می نویسد که «سرایوا» به همراه چهار نفر دیگر از همفکرانش در لندن زندگی می کرد. آنها برای مدت طولانی تحت نظر نیروهای امنیتی بریتانیا بودند. این پنج نفر پس از انتقال به لندن، به دین اسلام گرویدند و از اسلامگرایان تندرو به شمار می آمدند.

دست داشتن سرایوا در تصویربرداری فیلم های داعش، تقریبا حتمی است چرا که وی در ماه جولای گذشته، ۳۹ روز پیش از اعدام جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی، بر روی صفحه توییتر خود نوشته بود که داعش فیلم جدیدی را تولید می کند و از «هنرپیشه های» آن تشکر کرد.

عکس هایی از  اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعش

عکس هایی از اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعشا

به گفته ساندی تایمز این پنج پرتغالی از هوادارن فوتبال هستند تا جائیکه «فابیو بوکاس»(۲۲ ساله) یکی از اعضای این گروه، در سال ۲۰۱۲ به لندن مهاجرت کرد تا به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شود. روزنامه بریتانیایی می گوید که او در آکادیمی فوتبال اسپورتینگ لیسبون پرتغال آموزش دیده بود.

فابیو که نام «عبدالرحمان الاندلس» را برای خودش برگزیده است، بر روی صفحه توییتر، جنگ کنونی داعش را به «جنگ مقدس» توصیف کرد و گفته که این جنگ تنها راه حل بشریت است.

عکس هایی از  اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعش

عکس هایی از اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اردنی توسط داعش

یکی دیگر از این پنج نفر، «سالسو رودیگز کوستا» نام دارد. او از هواداران فوتبال است. در گزارش روزنامه بریتانیایی آمده که رودریگز در باشگاه آرسنال تست شده بود تا به این باشگاه لندنی بپیوندد. آرسنال اما این خبر را رد کرده است.

منبع:عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.