جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۳۲

به گزارش حخبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در آیین  نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به ایام سوگواری…

به گزارش حخبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در آیین  نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) گفت: باید از این ایام نهایت استفاده معنوی را برده و افراد را با اهداف قیام عاشورا آشنا کنیم.

وی بیعت نکردن با یزید، امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل حکومت با محوریت امامان معصوم (ع) را مهم ترین اهداف قیام حضرت اباعبدالله حسین (ع) دانست و افزود: فریضتین محورترین و کلیدترین هدف امام حسین (ع) بود.

امام جمعه موقت کرمان حضرت سیدالشهدا (ع) را شهید راه امر به معروف و نهی از منکر دانست و اذعان داشت: امام حسین (ع) در خصوص فریضتین فرموده اند “خدایا شاهد باش، من معروف را دوست دارم و برای آن گام برمی ‌دارم، اما منکر را دوست ندارم و با آن مبارزه می‌ کنم”.

برخی به دنبال تخریب چهره امر به معروف و نهی از منکر

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اینکه برخی به دنبال تخریب چهره امر به معروف و نهی از منکر و افزود: مساله اسیدپاشی اخیر در اصفهان هیچ ربطی به امر به معروف نداشته و فردی که اقدام به چنین کار نادرستی شده است مسلمان نیست.

وی هدف از فریضتین را دعوت افراد به کار خیر و درست و پرهیز از انجام کار خطا دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر سلسله مراتبی داشته و باید براساس اصول در جامعه اجرا شود.

وی حرکت در مسیر ائمه اطهار (ع) را راه صحیح دانست و افزود: مردم برای رسیدن به سعادت و کامیابی باید پشت سر امام عادل حرکت کرده و در مسیر درست گام بردارند.

دشمنان به دنبال از بین بردن شور عاشورایی

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به تلاش های دشمنان برای از بین بردن عاشورا ادامه داد: امروز مراسم های عزاداری امام حسین (ع) بعد از گذشت هزار و 400 سال همچنان با شور و عشق توسط محبان اهل بیت (ع) برپا می شود.

وی اذعان داشت: در هر عصری شمر و یزید حضور دارد و مهم این است که انسان با دقت و چشم باز این افراد را تشخیص دهد.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به حمایت های آمریکا، پادشاه عربستان و امیر قطر از گروه  تروریستی داعش، افزود: با توجه به همزمان شدن 13 آبان و روز عاشورا امسال فریاد “مرگ بر آمریکا” را پرشور تر از همیشه بر علیه یزدیان عصر سر خواهیم داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *