یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۴

حیدر بحرانی شامگاه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: اقدام این فرد از مصادیق جرم ربا است که هر دو طرف ربا دهنده…

حیدر بحرانی شامگاه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: اقدام این فرد از مصادیق جرم ربا است که هر دو طرف ربا دهنده و ربا گیرنده تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند و همه اموالی که موضوع ربا است دراختیار هرکدام از طرفین باشد به نفع دولت ضبط خواهد شد.

وی اضافه کرد: این فرد توانسته بود با جلب اعتماد مردم از شش هزارو 56 نفر مبلغ یادشده را تحت عنوان سرمایه گذاری در قالب قرارداد صوری دریافت کند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: ازمجموع افراد یادشده پنج هزارو 516 نفر سود خود را سه ماهه با 100درصد دریافت می کردند.

وی ادامه داد: 409 نفر نیز در قالب قرارداد شش ماهه 100درصد سود از این فرد می گرفتند و 34 نفر نیز با قرارداد 9 ماهه 130درصد سود می گرفتند.

بحرانی گفت: 88 نفر نیز با توافق یکساله 145درصد سود دریافت می کردند و پنج نفر نیز با توافق 18 ماهه 187درصد سود و چهار نفر نیز در قالب قرارداد دو ساله 248درصد سود دریافت می کردند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در بین افراد یادشده کسانی هستند که 30 میلیارد ریال پول خود را در اختیار این فرد قرار داده اند.

وی یادآورشد: دستگاه قضایی درمراحل رسیدگی به این پرونده متناسب با شرایط افراد مبنی بر اقدام آگاهانه یا جهل به قانون در زمینه پرداخت پول خود به این فرد ملاحظاتی اعمال خواهد کرد.

بحرانی گفت: پیش ازاین نیز توسط مسوولان قضایی استان بوشهر برای پیشگیری نسبت به اقدام غیرقانونی چنین افرادی هشدار داده شده بود.

وی با اشاره به این که حساب این فرد نیز مسدود شده است افزود: همه اموال این فرد که قریب 350میلیارد ریال تاکنون شناسایی شده است نیز توقیف شده است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر یادآورشد: افراد دیگری که با چنین روش هایی در استان بوشهر فعالیت می کنند نیز توسط دستگاه قضایی بزودی دستگیر و مطابق با قانون با آنان برخورد خواهد شد.

بحرانی اظهارکرد: ورشکسته شدن چنین قراردادها و سودهای کلان توسط افراد مشخص است و دستگاه قضایی نیز از مال باختگان حمایتی نخواهد کرد. ک/3

628/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.