جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۹

ˈ محمدتقی نورزاد ˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در جریان سیل ظهر روز چهارشنبه ( دیروز…

ˈ محمدتقی نورزاد ˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در جریان سیل ظهر روز چهارشنبه ( دیروز ) بیش از 150 واحد مسکونی دچار خسارت هایی از 30 تا 100 درصد شدند.

وی گفت : متاسفانه شدت جریان سیلاب در برخی مناطق مانند فراش محله به حدی بود که پنج واحد مسکونی دچار آسیب های فراوان و غیرقابل جبران 60 تا صد درصدی شدند.

فرماندار بهشهر مجموع خسارت های وارد شده به منازل شهروندان در این سیل را بیش از 10 میلیارد ریال اعلام کرد.

نورزاد گفت : پس از وقوع سیل سال 91 که منجر به تخریب منازل فراوانی در منطقه فراش محله و دیگر مناطق شهر شد، تعداد زیادی از شهروندان اقدام به بیمه کردن خانه های خود کردند و در جریان سیل اخیر، بیش از 50 منزل تخریب شده بیمه بوده و ظهر امروز خسارت خود را از واحدهای سیار بیمه دریافت کردند.

وی به خسارت های وارده به دیگر بخش های شهرستان اشاره کرد و افزود : پس از تخریب منازل که شامل حجم فراوانی از خسارت ها بود ، حوزه راه سازی و زیرساخت های مربوط به آن با خسارت بیش از 40 میلیارد ریالی ، شاهد وارد شدن بیشترین آسیب ها بود.

فرماندار بهشهر گفت : آن بخش از راه وزیرساخت های مربوط به آن که دچار خسارت شد به طور عمده مورد استفاده دائمی مردم قرار دارد و انتظار می رود با تخصیص فوری اعتبارات ویژه، در مدت زمان کوتاهی بازسازی شود.

وی به حجم 80 میلی متری بارش باران در روز گذشته اشاره کرد و افزود : این بارش شدید که در مدت زمان کمتر از دو ساعت در بهشهر بارید ، آسیب های بی شماری نیز به زیرساخت های مربوط به بخش برق ، آب ، کشاورزی ، گاز و خدمات شهری نیز وارد کرد .

او ادامه داد : بدون تردید مسببین اصلی وقوع این سیل به دلیل آن که به فاصله کمتر از دو سال خسارت های دوباره ای را به شهر و شهروندان تحمیل کردند باید پاسخگو باشند .

فرماندار بهشهر بار دیگر بر لزوم احداث سد سرشاخه گیر در مناطق بالادست منطقه فراش محله تاکید کرد و گفت : اگر این سد با بودجه هشت میلیارد ریالی ساخته می شد دیگر شاهد وقوع این سیل و خسارت 170 میلیارد ریالی آن نبودیم .

وی افزود : تا زمانی که این سازه در بالادست ساخته نشود، بارش هر بارانی می تواند موجب جاری شدن سیل در بهشهر و وارد کردن خسارت های بیشتر به شهروندان شود .

بارش شدید باران و تگرگ روز چهارشنبه موجب جاری شدن سیلاب در شهر بهشهر و وارد شدن خسارت به بخش های مختلف از جمله اماکن مسکونی شد.ک/3

7331/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.