سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۸

به گزارش ایرنا ، ایرج بیگدلو روز دوشنبه در اولین نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی این شهرستان با بیان این که…

به گزارش ایرنا ، ایرج بیگدلو روز دوشنبه در اولین نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی این شهرستان با بیان این که آب این شهرستان فقط مشکل طعم و بو دارد افزود: این مشکل هیچ تاثیری در سلامتی آب آشامیدنی مردم ندارد.

وی شبکه پایاب خداآفرین را از بزرگترین طرح های ملی کشور دانست و گفت: بهره برداری از این پروژه عظیم منجر به تبدیل حدود 80هزار هکتار از اراضی دیم به آبی و شکل گیری دشت مغان دیگر در این منطقه خواهد شد.

وی زهدار شدن اراضی کشاورزی را از تهدیدهای بخش کشاورزی این شهرستان اعلام کرد و بر استفاده مطلوب و بهینه از امکانات و ظرفیت های موجود به خصوص از منابع آب و خاک تاکید کرد.

وی بازارچه مرزی را از مطالبات و نیازهای اصلی منطقه دانست و افزود: راه اندازی بازارچه مرزی با هدف انجام مبادلات تجاری و اقتصادی با کشور مجاور نیاز به توافق دو کشور آذربایجان و ایران دارد.

فرماندار پارس آباد منطقه آزاد تجاری را یکی دیگر از خواسته های به حق مردم این منطقه عنوان و بیان کرد: اگر این مهم محقق شود شاهد خروج استان از بن بست و پیشرفت و توسعه منطقه خواهیم بود.

وی، تاکید کرد: یا باید منطقه آزاد تجاری مستقل برای این منطقه تعریف و ایجاد شود و یا با الحاق شهرستان های پارس آباد و بیله سوار به منطقه آزاد تجاری ارس زمینه برای بهره مندی مردم منطقه از منطقه آزاد فراهم شود.

وی همچنین به نقش فرودگاه در عمران و آبادانی منطقه اشاره و اظهار کرد: در صورت تزریق به موقع اعتبار مورد نیاز و تلاش مضاعف طرح تعریض و توسعه باند فرودگاه پارس اباد در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: اضمحلال و پس رفت این بنگاه عظیم اقتصادی با آن همه قابلیت و ظرفیت تعجب آور است.

وی افزود: با توجه به تجربه مدیریتی مدیرعامل جدید انتظار این است که شرکت در مسیر پیشرفت و رونق قرار بگیرد.

شهرستان پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

7121/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.