دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۰۹

ˈمهدی جعفریˈ روز دوشنبه در این بازدید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قیمت ها در سال جاری نسبت…

ˈمهدی جعفریˈ روز دوشنبه در این بازدید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قیمت ها در سال جاری نسبت به سال گذشته در برگ سبز چای درجه یک 50 درصد و درجه دو 55 درصد افزایش یافته، افزود: از آغاز برداشت برگ سبز چای در املش تاکنون در مجموع 9 هزار و 249تن و 958 کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک و دو تحویل 34 کارخانه چایسازی فعال این شهرستان شده است.

وی با یادآوری تعیین قیمت هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک در سال جاری 18 هزار ریال و درجه دو 10 هزار ریال ادامه داد: از مجموع مقدار چای تحویلی به کارخانه ها، مقدار هفت هزار و 252 تن و 316 کیلوگرم آن برگ سبز درجه یک بوده است.

فرماندار املش ارزش اقتصادی برگ سبز درجه یک را 12 میلیارد و 953میلیون و 600هزار تومان و درجه دو را یک میلیارد و 997 میلیون و642هزار تومان اعلام کرد.

به گفته جعفری؛ تدبیر به موقع دولت یازدهم موجب انگیزه ورود کشاورزان چایکار برای عمران باغ ها و تولید برگ سبز چای شده است.

وی افزود: با توجه به این افزایش برداشت سبز چای در سالجاری، انتظار داریم دست اندرکاران سازمان چای نسبت به پرداخت به موقع بهای برگ سبز چایکاران، همکاری لازم را با این قشر زحمتکش داشته باشند.

شهرستان املش در 65 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان، دارای 10 هزار و 400 نفر چایکار و پنج هزار و 200 هکتار باغ چای است.

کشاورزان چایکار شهرستان املش سال گذشته بالغ بر 15 هزار تن برگ سبز چای برداشت کردند.ک/3

7291 / 603

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *