سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۷

فرماندار چابهار گفت: توسعه چابهار تنها به دست دولت امکان‌پذیر نیست. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، احمد موهبتی افزود: بخش…

فرماندار چابهار گفت: توسعه چابهار تنها به دست دولت امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، احمد موهبتی افزود: بخش خصوصی باید همیار دولت در اجرای پروژه های عمرانی باشد.

فرماندار چابهار در ادامه اظهار کرد: زیرساخت‌های توسعه و سرمایه‌گذاری بیش از این باید در چابهار مهیا شود.

وی خاطرنشان کرد: صنایع شیلاتی چابهار می‌تواند حجم عظیمی از جوانان را به سمت اشتغال‌های پایدار سوق دهد که باید در این رابطه برنامه‌ریزی کرد.

موهبتی گفت: با توجه به موقعیت‌های بندرگاهی شهرستان چابهار نظیر بندر شهید بهشتی و بندر شهید کلانتری ظرفیت پهلوگیری کشتی‌ها در این بندر افزایش پیدا کرده است.

فرماندار افزود: بندر چابهار از لحاظ آب و هوایی نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است به گونه‌ای که در بندر چابهار در فصل تابستان شاهد بهترین هوای ملایم که از بادهای موسمی اقیانوس هند نشأت می‌گیرد هستیم و باید از این پتانسیل برای جذب گردشگر در منطقه استفاده کرد.

وی تصریح کرد: چابهار بندری استراتژیک و مهم است و به دلیل برخورداری از منطقه آزاد و بنادری با ظرفیت خوب که به آب‌های آزاد و اقیانوسی متصل است باید شرایط لازم را برای صادرکنندگان و واردکنندگان فراهم کرد تا بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری در منطقه فراهم شود.

وی به آغاز احداث پروژه‌های پتروشیمی در چابهار اشاره و اظهار کرد: زمینه رشد و شکوفایی در چابهار وجود دارد ولی برنامه‌ریزی و مسئولیت‌پذیری مسئولان یکی از نیازهای اساسی است تا ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *