دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۰

به گزارش ایرنا، احمد امینی روش شامگاه یکشنبه در نشست شورای بانک های شهرستان جیرفت افزود: بانک ها بازوی اقتصادی دولت هستند و…

به گزارش ایرنا، احمد امینی روش شامگاه یکشنبه در نشست شورای بانک های شهرستان جیرفت افزود: بانک ها بازوی اقتصادی دولت هستند و باید با تمام توان از طرح های اقتصادی دولت حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم سال گذشته با حضور پرشور خود در انتخابات ریاست جمهوری و راهپیمایی 22 بهمن حماسه سیاسی را محقق کردند اما حماسه اقتصادی آنطور که باید محقق نشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: دولت در این زمینه تمام تلاش خود را بکار گرفته و همه ما وظیفه داریم دولت را کمک کنیم.

فرماندار جیرفت با بیان این که نگاه دولت به بانک ها دستوری نیست افزود: دولت به بانک مرکزی به صورت دستوری نگاه نمی کند و بانک ها را در بهبود اقتصاد کشور سهیم می داند.

وی گفت: دولت از بانک ها حمایت می کند و بانک ها برای مطالبات خود برنامه ریزی کنند زیرا از پشتیبانی همه جانبه دولت برخوردار هستند.

امینی روش افزود: اولویت نخست بانک ها باید وصول مطالبات باشد و با تقویت حوزه حقوقی خود این امر را به سرانجام برسانند.

وی خاطرنشان کرد: نظام بانکی با دید مردمی به اقتصاد نگاه کند که اقتصادی مردم محور داشته باشیم و بانک ها در راستای بهبود صنعت، تجارت، معدن و صنایع تبدیلی سهیم شوند.

فرماندار جیرفت تصریح کرد: بانک ها در بسیاری از طرح ها بزرگ کشور سهیم شده اند و در شهرستان نیز بانک ها به کمک بخش صنعت، معدن و کشاورزی بیایند و با تقویت مشاغل خرد و کوچک، اقتصاد خانواده ها را تقویت کنند.

وی با اشاره به افت قیمت گوجه فرنگی گفت: با پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش سه کارخانه رب گوجه فرنگی نیمه فعال را فعال کردیم که روزانه یکهزار تن محصول گوجه کشاورزان را خریداری می کنند و بانک ها در این بخش نقش موثری داشتند.

امینی روش تصریح کرد: خدمات بانک ها بسیار ارزشمند بوده و با وجود محدودیت های اعتباری همکاری لازم را با دستگاه های اجرایی شهرستان داشته اند.

وی ادامه داد: ستاد دریافت معوقات بانکی با حضور دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و فرمانداری برای وصول مطالبات بانک ها باید راه اندازی شود و از سوی دیگر بانک ها با توجه به خسارت های ناشی از سرمازدگی و خشکسالی های متوالی رعایت حال مردم را داشته باشند و تکریم ارباب روجوع بویژه تکریم از خانواده شهدا را مورد توجه قرار دهند.

مسوولان بانک ها نیز در این نشست به ارایه گزارش عملکرد و درخواست های خود پرداختند.

شهرستان جیرفت با بیش از 280 هزار نفر جمعیت در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.ک/2

7444/8154/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.