پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۷

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا صاحب گل صالحی در کارگروه امور زیربنایی و عمران نیکشهر با حضور 13 تن از مدیران کل دستگاههای…

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا صاحب گل صالحی در کارگروه امور زیربنایی و عمران نیکشهر با حضور 13 تن از مدیران کل دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان و دو نماینده مجلس در محل فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: از 395 روستای نیکشهر 115 روستا فاقد شبکه آب شرب، 75 روستا فاقد برق، 120 روستا محروم از پوشش برنامه های صدا و سیما، 230 روستای بالای 50 خانوار فاقد طرح هادی و 139 روستا فاقد پوشش مخابراتی هستند.

وی افزود: از مجموع 2620 کیلومتر راه روستایی نیکشهر کمتر از 500 کیلومتر آسفالت است بطوریکه درصد بهره مندی شهرستان از راه مناسب فقط 18 درصد است.

وی بیان داشت: 211 فضای آموزشی کپری، خشتی گلی و فرسوده با 712 کلاس درس در شهرستان نیکشهر نیاز به استانداردسازی دارند.

فرماندار با ابراز امیدواری نسبت به شتاب در اجرای طرح هادی روستایی نیکشهر، از مدیران کل دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان خواست توجه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

وی اجرای طرحهای آبخیزداری و آب بندها بر روی رودخانه های فصلی، حل مشکل فاقدین شناسنامه، کمک مالی به شهرداریهای نیکشهر، بنت و اسپکه و اختصاص اعتبار بیشتر برای اجرای پروژه های آبرسانی، برقرسانی و آنتن دهی تلفن همراه را مورد تاکید قرار داد.

فرماندار نیکشهر همچنین در کارگروه برنامه ریزی شهرستان گفت: 149 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار از بخش اعتبارات تملک دارایی استان سیستان و بلوچستان به این شهرستان اختصاص یافت.

صالحی اظهار داشت: این اعتبارات در قالب 17 فصل و 56 برنامه برای اجرای 69 پروژه عمرانی شهرستان نیکشهر اختصاص پیدا کرد.

وی با یادآوری اینکه فقط 15 درصد از کل اعتبارات کشور در اختیار استانها است، گفت: شاخص های عمران و توسعه نیکشهر با روند موجود پیشرفت چندانی نخواهد داشت.

ˈمحمدسعید اربابیˈ و ˈمحمد یعقوب جدگالˈ دو نفر از نمایندگان مردم جنوب سیستان و بلوچستان در مجلس نیز طی سخنانی خواستار توجه بیشتر به این خطه برای شتاب به توسعه منطقه شدند.

2729/7306

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.