جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۲

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، جعفر کتانی در آیین جشن گلریزان که با حضور جمعی از خیرین و مسوولان این شهرستان برگزار شد…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، جعفر کتانی در آیین جشن گلریزان که با حضور جمعی از خیرین و مسوولان این شهرستان برگزار شد افزود: حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند و آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله اقدامات بسیار خیرخواهانه ای است که باید در سطح جامعه ترویج داده شود.

وی با اشاره به اقدام ارزشمند خیرین نیکوکار در جهت آزادسازی زندانیان نیازمند گفت: این حرکت خداپسندانه علاوه بر داشتن اجر معنوی دارای ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی نیز است.

کتانی یادآور شد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی است تا خیرین به کمک نیازمندان و افراد بی بضاعت جامعه شتافته و برای رفع مسائل و مشکلات آنان تلاش کنند.

وی گفت: در سال گذشته با کمک افراد خیر این شهرستان 450 میلیون ریال کمک مالی جمع آوری و زمینه آزادی و بازگشت 18 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد به آغوش خانواده شان فراهم شد.

رییس دادگستری مهاباد نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه جشن گلریزان مطمئن ترین و موثرترین راه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است افزود: در احادیث و روایات، توصیه های موکدی برای کمک به همنوعان آمده است که در همین راستا مردم خیر و نیکوکار ما نیز در این زمینه مشارکت بسیار فعالانه ای داشته اند.

صمد حضرتی افزود: نیکوکاری در دین مبین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و هرکس که می تواند باید در این راه خیر قدم بردارد.

وی یادآور شد: زندانیان غیرعمد همواره چشم به گذشت شاکیان، کمک دولت مردان و خیران نیکوکار دارند و وظیفه ماست به این عزیزان کمک و یاری برسانیم.

در پایان خیرین حاضر در این مراسم 600 میلیون ریال به ستاد دیه این شهرستان برای آزادسازی زندانیان کمک مالی کردند.

شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و 120 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

584/581

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.