پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۹

به گزارش ایرنا، سهراب مظفر نجفی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی تسهیل واگذاری زمین در روستاهای زیر 20 خانوار افزود: در شهرستان نایین…

به گزارش ایرنا، سهراب مظفر نجفی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی تسهیل واگذاری زمین در روستاهای زیر 20 خانوار افزود: در شهرستان نایین بیش از 150 روستای زیر 20 خانوار وجود دارد و برای حفظ جمعیت و همچنین امنیت کویر باید بر اساس واقعیت ها و محدودیت های موجود در منطقه، تدابیری در راستای تثبیت و افزایش جمعیت این روستاها اتخاذ شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی مستمر بین بنیاد مسکن و منابع طبیعی بتوان برای ارزیابی و رفع مشکلات روستاهای شهرستان نایین اقدام کرد.

نجفی ادامه داد: بنیاد مسکن بر اساس برنامه پنجم توسعه تهیه طرح و توسعه کالبدی طرح های هادی برای روستاهای تا 20 خانوار را در دستور کار قرار داده لذا ضرورت دارد با هماهنگی منابع طبیعی و دستگاه های ذیربط برای توسعه و رفع مشکلات روستاها اقدام شود.

نجفی گفت: بر اساس تبصره سه ذیل ماده سه قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و نحوه تعیین آنها، اداره کل منابع طبیعی استان می تواند به واگذاری زمین های مورد نیاز برای توسعه روستاهای زیر 20 خانوار اقدام کند.

فرماندار نایین با بیان اینکه واگذاری زمین در روستاها باید بر اساس شرایط هر منطقه و در راستای حفظ جمعیت و توسعه انجام پذیرد، گفت: ضرورت دارد با هماهنگی فرمانداری، منابع طبیعی و بنیاد مسکن، زمین مورد نیاز به صورت محدود و متناسب با جمعیت روستا پیشنهاد شود.

نایین در منطقه کویری در شرق استان اصفهان قرار دارد.

پ7136/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.