شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۷

به گزارش ایرنا، صاحب گل صالحی در جمع نمازگزاران شیعه و سنی شهرستان نیکشهر با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در…

به گزارش ایرنا، صاحب گل صالحی در جمع نمازگزاران شیعه و سنی شهرستان نیکشهر با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در یکسال گذشته اظهار داشت: دولت یازدهم برای ایرانیان و جهانیان بویژه در سیستان و بلوچستان امید افرید و توانست در طول یک سال موفقیت های زیادی را در بخش های مختلف کسب کند.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست خارجی سبب تغییر نگاه قدرت های جهانی به ایران شده است و تحرکات دیپلماتیک هوشمندانه و هدفمند و هدایت مدبرانه دستگاه دیپلماسی سبب بر آشفته شدن دشمنان و رقبای جمهوری اسلامی ایران بویژه در منطقه از رویکرد تعاملی دولت شده است.

فرماندار نیکشهر خاطرنشان کرد: دولت دکتر روحانی در مدت کوتاه یکساله خطر جنگ علیه ایران را دفع و فشار تحریمها را کاست و دیپلماسی خارجی را در مسیر حل بحران های بین المللی به پیش برد.

صالحی افزود: اجرای سیاستهای خارجی در راستای تحقق منافع ملی و حصول توافق ژنو بر همین مبنا گسترش روابط صمیمانه و مناسبات دوستانه بر پایه اعتماد و احترام متقابل با کشورهای منطقه و همسایگان و حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب از دیگر موفقیتهای دولت است.

وی گفت: در عرصه اقتصادی دولت توانست کارهای مهمی از جمله ایجاد ثبات بر اقتصاد و بازار، مهار تورم افسار گسیخته، خروج از رکود اقتصادی، ایجاد آرامش و امید در اقتصاد بازار، افزایش ارتباطات برون مرزی برای جلب همکاری شرکت های معتبر بین المللی جهت سرمایه گذاری در بازارهای داخلی کشور در عرصه سیاست داخلی انجام دهد.

وی گفت: دولت در عرصه فرهنگی و اجتماعی با ایجاد آرامش و امید عمومی از موج یاس و سرخوردگی شایعه شده در بین مردم جلوگیری کرد و با ایجاد و تقویت روحیه نشاط و شادابی در جامعه شرایط فرهنگی و هنری را بهبود بخشید.

وی ادامه داد: ایجاد گشایش در عرصه داخلی از طریق اعمال رویکرد اعتدالی و فراجناحی تسهیل شرایط و بهبود فضا برای فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی، تعریف جایگاه ویژه احقاق حقوق شهروندی، تعیین و انتصاب دستیاران ویژه امور اقلیت ها و اقوام از دیگر فعالیتهای دولت در زمینه فرهنگی و اجتماعی است.

فرماندار نیکشهر با بیان اینکه اجرای طرح جامع نظام سلامت یکی دیگر از خدمات ارزنده دولت است افزود: کاهش چمشگیر تعرفه های پزشکی و درمانی، افزایش تجهیزات پزشکی، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حمایت از پزشکان متخصص و عمومی در مناطق محروم، بسته های تشویقی برای جذب پزشکان متخصص از سایر نقاط کشور از جمله فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان دولت است.

صالحی به دستاورد سفر ریاست جمهوری به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: تصویب 99 پروژه عمرانی در حوزه های آب آشامیدنی روستایی، راهسازی، صنعت پتروشیمی، راه آهن، گاز و کشاورزی می تواند تحولات بزرگی را برای این استان ایجاد کند.

وی گفت: ورود یک هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین از منطقه آزاد چابهار، اختصاص 15 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سدسازی در استان و یک هزار و 500 میلیارد تومان برای آبیاری قطره ای از دیگر مصوبات سفر ریاست جمهوری به سیستان و بلوچستان است.

وی بیان داشت: تلاش ها و سیاست های توسعه ای نماینده عالی دولت در استان بویژه در شهرستانهای کمتر توسعه یافته نیز ستودنی است.

فرماندار نیکشهر همچنین خواستار کاهش تعرفه برق، تسریع در افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی، حذف فضاهای آموزشی کپری و خشتی گلی، مطالعه و اجرای سد بر روی 11 رودخانه شهرستان، شتاب در اجرای پروژه های آب شرب روستایی، راه، برق و طرح هادی روستایی شد.

صالحی همچنین با تبریک نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) از بی ادعاترین خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و هرگز در پی کسب نام و نشان نبوده و ماموریتهایی مهم و شایسته ای را انجام می دهند بدون اینکه انتظار تجلیل و ذکر نامی را داشته باشند. ک/2

7306 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.