سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۴

فرماندار همدان خواستار کاهش حداقل 50 درصدی پاتوق‌های معتادان در سطح شهر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، “علی…

فرماندار همدان خواستار کاهش حداقل 50 درصدی پاتوق‌های معتادان در سطح شهر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، “علی تعالی” روز سه شنبه 15 مهرماه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان، اظهار کرد: هدف از این اقدام کاهش و جلوگیری از شیوع خرده فروشی، جلوگیری از ناامن شدن شهر و کاهش مطالبات مردم است به طوری که در این راستا باید ملک‌های فاقد مالک را شناسایی و ساماندهی کنیم.

وی با تاکید بر ناامن کردن پاتوق‌های امن معتادان در 11 نقطه مشخص شده گفت: باید برنامه‌ریزی لازم برای ناامن کردن این نقاط در شهرستان که بیشترین مطالبات مردم مبنی بر تجمع معتادان گزارش شده را اولویت‌بندی کرد.

تعالی معتادان را افراد باهوشی دانست و افزود: این افراد به خوبی پاتوق‌ها را یافته و به این ترتیب توزیع مواد مخدر را گسترش می‌دهند.

وی در بخش دیگری مشخص شدن علت ازدیاد مرگ و میر معتادان در استان توسط پزشکی قانونی را خواستار شد و اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده در سال‌جاری استان همدان در رتبه اول مرگ و میر معتادان قرار دارد، به طوری که به ازای هر هزار نفر 8.09 درصد مرگ و میر اتفاق افتاده است.

وی با بیان این‌که مرکز ماده 16 جوابگوی شهرستان همدان نیست، افزود: وجود مظاهر تاریک از جمله معتادین در سطح شهر تاریخی و گردشگری که باعث مخدوش شدن چهره شهر می‌شوند، نامناسب است.

تعالی تصریح کرد: در حال حاضر در مرکز ماده 16، 90 نفر نگهداری می‌شوند و عمده این افراد شهرستانی هستند، در حالی‌که باید فقط ساکنین سطح شهرستان در اولویت قرار گیرند.

وی خواستار برپایی نمایشگاه دائمی مبارزه با مواد مخدر در مرکز استان شد و هدف از این اقدام را تصویر کشیدن معضلات و عبرت قرار دادن آن برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و مقابله مفاسد و آسیب‌های اعتیاد عنوان کرد.

فرماندار همدان وضعیت استان را از لحاظ کشفیات مواد مخدر، خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان در این زمینه موفقیت‌های شاخصی در برخورد با باندهای بزرگ کسب کرده که باید گزارشی از عملکردهای موثر و حقیقی شورای فرهنگی شهرستان به استان داد تا وضعیت امروز شهر مشخص شود.

وی در پایان از عملکردهای نیروی انتظامی استان در حوزه امنیت تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.