پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۹

فرماندار رودسر گفت: هیچ راهی بر اثر رانش زمین در رودسر بسته نیست. امیر جانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،…

فرماندار رودسر گفت: هیچ راهی بر اثر رانش زمین در رودسر بسته نیست.

امیر جانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، درباره انتشار خبر وقوع رانش زمین در رودسر و بسته شدن راه‌های سه روستای شهرستان توضیح داد: رانش در مسیر راه روستایی سیاهکوله که راه دسترسی دو روستای گیل ملک و بزکویه محسوب می‌شود، رخ داده است. تردد در هر سه راه این روستاها اکنون جریان دارد.

وی خاطرنشان کرد: به علت بارندگی جابه‌جایی خاکهایی که بر اثر رانش در مسیر راه ریخته شده‌اند کمی سخت است اما همچنان در حال انجام است.

جانبازی در پاسخ به اینکه آیا مسیر منطقه جواهردشت که از توابع شهرستان رودسر است، باز است، تصریح کرد: این مسیر اصلا سکونتگاه و به خصوص سکونتگاه‌های دائمی ندارد. این مسیر به دلیل آبنمایی که در این مسیر قرار دارد و در حال حاضر پر آب است، به طبع بسته شده است. به محض کاهش بارندگی مسیر جواهردشت هم باز می شود.

وی بیان کرد: به دلیل بافت خاصی که خاک شهرستان رودسر و روستاهای آن دارند، احتمال بروز رانش در این شهرستان با بارش باران امری طبیعی است.

فرماندار رودسر از رسانه‌های استان خواست تا اخبار حوادث طبیعی یا غیرطبیعی منطقه حادثه دیده را درست انعکاس دهند تا موجب نگرانی شهروندان بیش از میزان خسارت‌هایی که پیش آمده است، نشود.

افشین عزیزی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای منطقه گیلان افزود: گیلان از جمله استانهای کشور است که حوادث طبیعی و غیر طبیعی زیادی در آن رخ می‌دهد. همه تلاش مسئولین استان این است که مردم در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی با کمترین خسارت جانی و مالی مواجه شوند.

وی در خصوص انتشار خبر رانش زمین در شهرستان رودسر توسط برخی خبرگزارهای استان گفت: رانش زمین حاصل تغییر در عملکرد آب و خاک است که معمولا در مناطق کوهپایه‌ای استان مانند شهرستان رودسر رخ می دهد. با انعکاس اتفاقاتی که رخ می‌دهد به هیچ وجه مخالف نیستم اما بزرگ‌نمایی برخی حوادث طبیعی مانند رانش جزئی که در رودسر پیش آمده بود موجب نگرانی مردم می‌شود.

عزیزی با اشاره به اینکه روز گذشته، 15 مهر رانشی نه چندان مهم در بخش کلاچای رودسر اتفاق افتاد، تصریح کرد: گزارش نهایی میزان تخریب‌ها بر اثر این رانش که چندان هم زیاد نیست به زودی اطلاع رسانی می‌شود و این مهم باید با هماهنگی فرمانداری رودسر منعکس شود.

وی گفت: تنش آبی از مهمترین دغدغه‌های اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان است زیرا این امر منجر به سوختن بسیاری از برگهای سبز چای استان شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.