شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۳

ˈ حسن خسرویˈ روز شنبه در جلسه ستاد برداشت گندم و جو شهرستان گالیکش افزود: همه ساله به هنگام براشت محصولات گندم و…

ˈ حسن خسرویˈ روز شنبه در جلسه ستاد برداشت گندم و جو شهرستان گالیکش افزود: همه ساله به هنگام براشت محصولات گندم و جو شاهد ریزش آنان در زمین ها و خیابان ها هستم که لازم است مسوولان ذیربط برای جلوگیری از ان برنامه ریزی کنند.

وی گفت: استاندارد سازی کمباین های برداشت محصولات کشاورزی و اماده سازی کامیون های حمل این محصولات و تحویل زودهنگام گندم توسط مراکز جمع اوری از جمله اقداماتی است که مسوولان جهادکشاورزی باید انجام دهند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان گالیکش در این جلسه از امادگی کامل این دستگاه ها برای برداشت محصول گندم و جو در شهرستان خبر دادو گفت: هماهنگی های لازم برای خرید تضمینی محصول گندم ، جو و کلزا با مراکز خرید، حمل و نقل و سوخت انجام شده است.

ˈ حبیب الله زارع ˈ افزود: با توجه به قدیمی و فرسوده بودن ناوگان برداشت محصول امیدواریم با تمهیدات کارشناسان ضایعات گندم و کلزا به هنگام برداشت به حداقل برسد.

رییس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گالیکش نیز دستمزد برداشت محصول گندم اشاره کرد و گفت: بر این اساس دستمزد برداشت گندم در مزارع با عملکرد کمتر از دو تن در هکتار 750 هزار ریال معال 70 کیلوگرم گندم ، بین دو تا 3 تن یک میلیون ریال یا معادل 129 کیلوگرم گندم و بیش از 3 تن نیز یک میلیون 350 هزار ریال یا معادل 129 کیلوگرم گندم می باشد.

ˈعزیزی آتابای ˈ افزود: قیمت برداشت محصول کلزا در زمین های کمتر از دو تن در هکتار یک میلیون 100 هزار ریال و بیش از دو تن نیز یک میلیون 200 هزار ریال اعلام کرد.

ˈ صالح ملبوسی ˈ رییس سیلوی شهدای گالیکش نیز در این جلسه گفت: کشاورزان این شهرستان می توانند محصولات گندم خود را تا سقف 100 هزار تن در سیلوی شهدای گالیکش ، 5 هزار تن در انبار شیلان مینو ، 20 هزار تن در محل کارخانه آرد ، 40 هزار تن در کارخانه طلای سفید و 4 هزار تن نیز در انبارهای دوزین و قلعه قافه تحویل دهند.

نزدیک به 16 هزار هکتار از اراضی شهرستان گالیکش به کشت گندم اختصاص یافته است.

برداشت محصول گندم در این منطقه همه سال در اوایل خرداده ماه انجام می شود.

/7481/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.