دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۳

سردارˈعزیزالله ملکیˈ روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از ساختمان پلیس راه دلیجان در جمع مسوولان ادارات و خیرین شهرستان دلیجان افزود: ثبات…

سردارˈعزیزالله ملکیˈ روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از ساختمان پلیس راه دلیجان در جمع مسوولان ادارات و خیرین شهرستان دلیجان افزود: ثبات و امنیت اجتماعی یک ضرورت و حفظ و گسترش آن پیش نیاز توسعه پایدار و از مهم ترین اهداف و ارزش های بنیادین در نیروی پلیس است.

وی اظهار کرد: جامعه به پلیسی نیاز دارد که با حفظ امنیت و پیشگیری موثر ازجرم، کاهش بزهکاری و ناهنجاری را در اولویت فعالیت خود قرار داده و برای اجرای آن از تمامی سرمایه های اجتماعی به شکل بهینه ای استفاده کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر اهمیت اعتماد و همبستگی اجتماعی در ماموریت های ناجا گفت: اهمیت موضوع اعتماد و همبستگی اجتماعی در تعاملات اجتماعی به حدی است که می توان آن را از مهمترین مسائل در نظم اجتماعی یاد کرد.

سردار ملکی، تحقق این مهم را نیازمند شناخت عمیق مسائل اجتماعی و بهره جستن از سرمایه های اجتماعی خواند و اظهار کرد: سرمایه اجتماعی حاصل شکل گیری و استقرار ارزش ها، هنجارها، سنت ها و قواعد به شکلی خودجوش در بستری از روابط متقابل اجتماعی است.

وی گفت: پلیس به عنوان محوری ترین نهاد در برقراری امنیت و آسایش خاطر مردم همواره در تلاش است که با تعامل سازنده با همه سازمان ها ، حداکثر امنیت و نظم را در جامعه برقرار سازد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: یکی از مبانی اساسی سرمایه های اجتماعی اعتماد خانواده ها و جوانان و در نهایت اعتماد جامعه است که برنامه ریزی در راستای اعتماد افزایی در این مسیر می تواند اهداف مورد نظر را هماهنگ با تحولات اجتماعی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

سردار ملکی افزود: امنیت فراگیر بستری برای خلاقیت و پویایی افراد جامعه است که نیروی انتظامی استان در صدد حفظ ارزش های اسلامی و دفاع از کیان کشور و ایجاد امنیت مطلوب در جامعه است و برنامه ها و طرح های عملیاتی نیز در راستای تحقق هر چه بهتر آن اجرا می شود.

در این مراسم ساختمان پلیس راه و طرح مکنا کلانتری 11 شهرستان دلیجان با حضور برخی از مسوولان انتظامی ، روسای سازمان ها و نهادها و جمعی از خیرین شهرستان به بهره برداری رسید.

شهرستان دلیجان به همراه اراک و ساوه از شهرستانهای صنعتی استان مرکزی است که از شمال به استان قم، از جنوب به اصفهان، از شرق به شهرستان کاشان و از غرب به شهرستان محلات محدود است.ک/2

2482/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *