دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۹

به گزارش ایرنا، سردارسرتیپ دوم حیدرعباس زاده روز دوشنبه درجمع اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر افزود : براساس نظر سنجی هایی که از…

به گزارش ایرنا، سردارسرتیپ دوم حیدرعباس زاده روز دوشنبه درجمع اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر افزود :

براساس نظر سنجی هایی که از سوی موسسه های معتبر در کشور انجام شده استان بوشهر در وضعیت مطلوب امنیتی قرار دارد.

وی اضافه کرد: آمار و ارقام موجود که بر مبنای وقوع و کشفیات جرم است نشان می دهد استان بوشهر درردیف استان های امن کشور از لحاظ شاخص های امنیتی انتظامی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: سامانه ای در نیروی انتظامی کشور موجود است که بمحض تماس یک مخاطب از طریق تلفن 110 فعال می شود و می تواند درهمه جای ایران از جمله دفتر فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نوع درخواست مردم از پلیس را درمجموعه همگانی سازد.

وی گفت: این شرایط سبب می شود که پلیس نسبت به هر نوع درخواست مردم بی تفاوت و پنهان کار نباشد و بدنبال پیگیری خواسته های آنها اقدامات مورد نیاز را انجام دهد.

عباس زاده با اشاره به موفقیت های پلیس استان بوشهر اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون کاهش 104 درصدی سرقت ها، 34 درصدی جرایم خشن، افزایش 173 درصدی کشفیات مواد مخدر و 21 درصدی کشفیات سوخت قاچاق بخشی از عملکرد مثبت پلیس این استان نسبت به مدت مشابه درسال گذشته است.

وی وضعیت امنیتی شهر بوشهر را بسیار خوب عنوان کرد و افزود: درحالی که مراکز استان ها به طور معمول با افزایش میزان جرایم به نسبت دیگر شهرستان های استان خود رو به رو هستند اما در شهر بوشهر جرایم نسبت به دیگر شهرستان های این استان کاهش دارد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: درحالی که متوسط کاهش سرقت در استان بوشهر از ابتدای سال تاکنون کاهش 14 درصدی را تجربه کرده است این شاخص در مرکز استان کاهش 22 درصدی را نشان می دهد.

وی یاد آورشد: بررسی آمارازابتدای سال جاری تاکنون نشان می دهد که جرایم خشن مانند آدم ربایی، شرارت، راه زنی، سرقت از بانک، آدم ربایی، گروگانگیری و اقدامات ضد امنیتی درشهر بوشهر صفر بوده است که این امر بیش از پیش بر مطلوب بودن شرایط امنیتی استان صحه می گذارد.

عباس زاده با بیان تشکیل کمیسیون خاص رسیدگی به جرایم در نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: به منظور بررسی ضعف ها و توجه به قوت ها روزهای شنبه هر هفته این کمیسیون با حضور همه پلیس های تخصصی تشکیل و با کارشناسی های لازم زمینه برای کاهش بزه ها انجام می شود.

وی با اشاره به بیش از ده ها نامه نگاری با شهرداری مرکز استان در دو سال گذشته اظهارکرد: برای روان سازی ترافیک شهری نیاز به تامین و تجهیز مراکز پر رفت آمد شهری به دوربین های هوشمند و قابل کنترل داریم تا هر کس تخلف کرد به صورت خودکار اعمال جریمه شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر درباره برخورد پلیس با بحث قلیان درساحل بوشهر گفت: هرچند بحث نظارت و جمع آوری قلیان درساحل شهر بوشهر وظیفه نیروی انتظامی است اما به این مساله نیز ورود کرده ایم و اجازه نمی دهیم بیش از این فضای ساحل مسموم شود.

عباس زاده افزود: رستوران ها و سفره خانه هایی که فراتر از چارچوب قانونی وظایفشان اقدام به ارائه قلیان به مشتری های خود می کنند نیز پیگیری و ممانعت به عمل می آوریم.

وی یادآورشد: برای استفاده از ظرفیت های اجتماعی برای تامین امنیت استان، نیروی انتظامی اقدام به جذب توده های محتلف مردم به عنوان پلیس افتخاری می کند . ک/2

7203/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.