شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۴

نخست وزیر عراق با صدور دستوری، فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق را بازنشسته و سرلشکر مهدی الغراوی فرمانده عملیات استان نینوا و رئیس…

نخست وزیر عراق با صدور دستوری، فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق را بازنشسته و سرلشکر مهدی الغراوی فرمانده عملیات استان نینوا و رئیس ستاد مشترک ارتش این استان را برکنار کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، نوری مالکی نخست وزیر و فرماندهی کل قوای عراق با صدور فرمانی، فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق را بازنشسته کرد.

منابع آگاه در وزارت دفاع عراق لحظاتی قبل فاش کردند: سرتیپ علی غیدان فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق به دستور فرماندهی کل نیروهای کل قوا و نیروهای مسلح عراق بازنشسته شد.

این منابع در این باره اعلام کردند: نوری مالکی نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل قوا و نیروهای مسلح عراق همچنین دستور برکناری سرلشکر «مهدی الغراوی» فرمانده عملیات استان نینوا و معاونش سرلشکر عبدالرحمن حنظل و سرتیپ «حسن عبدالرزاق» رئیس ستاد مشترک استان نینوا را صادر کرده است.

سرتیپ علی غیدان و سرتیپ عبود قنبر هر دو 72 ساعت پیش از گسترش نفوذ گروهک تروریستی داعش در شهر موصل و اشغال مناطق وسیعی از استان نینوا در این شهر بودند و با عقب نشینی یکباره آنها از این شهر عملا موصل و این استان را به داعش واگذار کردند.

در آن روز گفته می شد سرهنگ مهدی صبیح الغراوی فرماندهی پلیس فدرال در موصل حضور داشت که به اتفاق دو مسئول دیگر با فرار به استان اربیل در اقلیم کردستان عراق این شهر را واگذار کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.