دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۴

مهدی فروتن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این فرهنگسرا در آستانه میلاد حضرت زین العابدین(ع) و بیست…

مهدی فروتن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این فرهنگسرا در آستانه میلاد حضرت زین العابدین(ع) و بیست و پنجمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) فردا-سه شنبه- با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.

فروتن با بیان اینکه فرهنگسرای امام(ره) در محل باغ امیر سلیمانی منطقه یک واقع شده، افزود: قبلا این مکان، باغ متروکه بوده که سال گذشته این باغ به همت شهرداری منطقه یک و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی منطقه خریداری شد و تمامی بخش های این باغ برای احداث فرهنگسرا بازسازی شده است.

وی ادامه داد: فرهنگسرای امام(ه) شامل بخش های مختلفی همچون ساختمان کوشک کوچک، کوشک مرکزی، نگارخانه، آمفی تئاتر، کافه کتاب، رواق های هنر و باغ سیب است.

فروتن بیان کرد: در فضای بیرونی این فرهنگسرا، امکان برگزاری کارگاه هایی با موضوع حضرت امام خمینی(ه) و موضوع های مختلف وجود دارد.

رییس فرهنگسرای امام(ره) گفت: این فرهنگسرا با هدف ایجاد کانون ها و نشست های تخصصی با موضوع امام خمینی(ه)، معرفی ابعاد مختلف زندگی ایشان، ولایت فقیه و مقام معظم رهبری ایجاد شده است.

فروتن گفت: در تلاش هستیم که فرهنگسرای امام (ره) در محله جماران به عنوان مکانی برای معرفی امام خمینی(ره)، ابعاد مختلف زندگی ایشان به مردم، اصناف مختلف و حتی گردشگران کشورهای مختلف تبدیل شود تا آنان با انقلاب اسلامی ایران و شخصیت حضرت امام خمینی(ره) آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ایجاد کتابخانه اولویت این فرهنگسرا است، افزود: در تلاش هستیم که این فرهنگسرا را در سال های آتی توسعه دهیم و به فضاهای این مجموعه اضافه شود.

روز دوشنبه اصحاب رسانه از فرهنگسرای امام(ره) واقع در محله جماران بازدید کردند و در جریان فعالیت های بخش های مختلف این فرهنگسرا قرار گرفتند.

فرهنگسرای امام(ره) جنب حسینیه شماره 2 جماران در فضایی بالغ بر 16 هزار متر مربع در باغ امیرسلیمانی منطقه یک تهران واقع شده است.

برگزاری انواع برنامه های فرهنگی و هنری پیرامون موضوع ولایت فقیه و آشنایی با دیدگاه های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، برپایی تورهای امام شناسی برای نوجوانان و جوانان با همکاری مجتمع جماران و مجموعه های مرتبط، برگزاری برنامه های نقد و نظر پیرامون آثار تولید شده با موضوع امام(ره) و برپایی نمایشگاه های موضوعی با محوریت امام و مقام معظم رهبری از جمله برنامه های این فرهنگسرا است.

برگزاری کارگاه های هنری با موضوعات مرتبط با امام و رهبری، ایجاد کانون های فرهنگی و هنری و مطالعاتی با همین موضوع، حمایت از تولیدات فاخر فرهنگی و هنری و برگزاری انواع برنامه های مشترک با مراکز و موسسات مرتبط با انقلاب اسلامی و رهبری از دیگر برنامه های این فرهنگسرا است.

تهرام/7245/ 699

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.