سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۳

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر سه‌شنبه در مراسم تجلیل از پدران آسمانی با تبریک سالروز…

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر سه‌شنبه در مراسم تجلیل از پدران آسمانی با تبریک سالروز ولادت امام علی(ع)، این امام همام را اسوه تمام جهانیان اعلام کرد و بر لزوم گسترش فرهنگ علوی در کشور تاکید کرد.

وی با بیان این که اسلام دینی جامع است که در آن ملاک تقوی و ایمان بوده و تفاوتی بین زن ومرد نیست، از فاطمه بنت اسد، مادر حضرت علی به عنوان یکی از مادران شهید یاد کرد و افزود: این که این بانوی مکرم فرزند خود را در مقدس ترین جای دنیا یعنی کعبه به دنیا آوردند نشان از فضلیت و جایگاه این بانو و فرزند گرامی ایشان است.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه جهاد در دین اسلام ابراز داشت: جهاد در راه خدا از مقدس ترین ارکان دین اسلام است، بطوری که این مهم علاوه بر تاکید فراوان در قرآن در بیان پیامبر اکرم و امامان معصوم(ع) ما هم بسیار تاکید شده است.

به گفته این استاد خارج فقه حوزه، مسئله جهاد از دستورات الهی است که نه تنها در اسلام بلکه در همه ادیان الهی مورد تاکید قرار گرفته است بطوری که هر پیامبری با دو رسالت تبلیغ و هدایت مردم و مبارزه با دشمنان خدا مبعوث می‌شد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: امامان معصوم(ع) ما هم در همین راستا گام برداشتند بطوری که امام علی (ع) در یک دست شمشیر ذوالفقار برای مبارزه با دشمنان خدا را در دست داشته و در دیگر دستشان نهج البلاغه شریف بوده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما هم در ادامه رسالت انبیا و امامان معصوم (ع)بوده و با هدف گسترش احکام الهی ومبارزه با دشمنان خدا،ظالمان و زورگویان جهان  به رهبری عالمی ربانی ،شکل گرفت.

استاد برجسته حوزه با تأکید بر این که نباید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراموش شود، گفت: برای بقای اسلام شهدای گرانقدر ما در رکاب پدر معنوی و رهبر خود، امام خمینی(ره) علیه دشمنان جنگیدند و با از جان گذشتگی‌ها درخت اسلام را آبیاری کرده و بر رشد آن افزودند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید با تاکید بر این که، فرهنگ ایثار و شهادت سدی در مقابل توطئه‌های دشمنان است، خاطرنشان کرد: امروز اسلام ناب محمدی(ص) به علمداری ایران در جهان مورد تهاجم دشمنان مختلف به طرق گوناگون می‌باشد، ولی ما با فرهنگ ایثار و شهادت و داشتن روحیه جهادی در مقابل این تهاجمات با اقتدار ایستاده‌ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.