سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۷

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ناظران دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور سیدجواد جعفری و ناظران این دوره از جشنواره در…

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ناظران دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور سیدجواد جعفری و ناظران این دوره از جشنواره در محل دفتر مرکزی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد.

سیدجواد جعفری در این نشست با اشاره به اینکه امام رضا (ع) نماینده ائمه اطهار در کشور ایران هستند گفت: آن حضرت به نمایندگی از خاندان اهل بیت(علیهم السلام) در سرزمین ایران حضور دارند و ما زیر سایه ایشان در این کشور نفس می کشیم پس تکلیف داریم تا درباره ایشان به نحو شایسته کار کنیم.معارف اهل بیت به ویژه معارف و آموزه های رضوی را بشناسیم و آن را به دیگران بشناسانیم.

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) این جشنواره را یک فرصت و قالب برای شناخت معارف رضوی و شناساندن آن به جامعه عنوان کرد و افزود: جشنواره هدف نیست بلکه محمل و قالبی است تا هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه بتوانند از طریق آن بیشتر اهل بیت به ویژه حضرت ثامن الحجج(ع) را بشناسند.

جعفری به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که فرهنگ باید غصه همه آدم های جامعه باشد اشاره کرد و گفت: این غصه و دغدغه آنقدر بزرگ است که باید ذهن همه ما را درگیر کند و ما همه توان و انرژی خود را در این میدان صرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سه راهبرد برنامه ریزی مناسب، اجری مناسب و نظارت مناسب در جشنواره امام رضا(ع) پی گیری می شود، اظهارداشت: دو رسالت اول را بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در طول سال و به طور مستمر انجام می دهد و رسالت نظارت بر عهده ناظران جشنواره است.

جعفری ناظران جشنواره امام رضا(ع) را سفیران حضرت ثامن الحجج(ع) در نقاط مختلف کشور دانست و افزود: حضور این سفیران در نقاط مختلف کشور باعث دلگرمی  برگزار کنندگان جشنواره است ضمن این که دست اندرکاران می توانند از راهنمایی ها و اندیشه های ناظران بهره گیرند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امام رضا(ع) به لحاظ کمی به رشد مناسبی دست یافته و ما به دنبال ارتقای کیفی این جشنواره هستیم، گفت: در حال حاضر رشد کمی جشنواره مناسب بوده است طوری که  این جشنواره از یک استان برگزار کننده در سال82 اکنون به همه استانهای کشور و 200 نقطه جهان ارتقا یافته است اما به لحاظ ارتقای کیفی بیش از پیش به کمک صاحب نظران  نیازمندیم.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی‌القعده (موسوم به دهه کرامت) برابر با ششم تا شانزدهم شهریور 1393 در تمام استان‌های ایران و 75 کشور جهان برگزار می‌شود.

مراسم اختتامیه این جشنواره در شب میلاد فرخنده ثامن الحجج(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و طی آن از هشت خادم برگزیده رضوی در داخل و هشت خادم برگزیده رضوی در بخش بین‌الملل تقدیر به عمل می‌آید.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به سایت «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌: 05112283044 به عنوان پل ارتباطی میان جشنواره و مخاطبان معرفی شده است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.