چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۳

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره رضوی یکی از برجسته‌ترین رخدادهای فرهنگی و هنری در کشور…

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره رضوی یکی از برجسته‌ترین رخدادهای فرهنگی و هنری در کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، نوش‌آبادی که در سومین جشنواره ملی آیین‌های نمایشی و پرده خوانی در استان کهگیلویه و بویراحمد سخن می‌گفت، افزود: این جشنواره‌ها نماد مذهب و دیپلماسی در کشور و خارج کشور هستند.

وی با اشاره به این‌که در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزاری جشنواره‌های رضوی از کمیت خوبی برخوردار است، اظهار کرد: این جشنواره‌ها نیز باید از محتوا و کیفیت خوبی برخوردار باشند، با توجه به این‌که یکی از کارهای بسیار خوب این جشنواره به کارگیری ظرفیت‌های هنری در عکس، فیلم و تئاتر است.

وی تصریح کرد: فرهنگ رضوی به دنبال ایجاد همبستگی، فرهنگ و اتحاد بین آیین‌های مختلف است، با توجه به این که فرهنگ رضوی به سایر ادیان نیز احترام می‌گذارد، زیرا که فرهنگ رضوی فرهنگ تحکیم دین اسلام است.

نوش‌آبادی با اشاره به این‌که در زمان بنی‌عباس امام رضا(ع) توانست در میان مسلمانان و اهل تسنن عدالت را رعایت و با هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند، خاطرنشان کرد: ما نباید فرهنگ رضوی را تنها در عکس و فیلم ببینیم بلکه باید این فرهنگ را در زندگی خود نیز به کار ببریم.

وی در ادامه گفت: فرهنگ رضوی سبب نزدیکی قلوب بین عموم جامعه می‌شود و ما باید این فرهنگ را در جامعه نهادینه کرده و قدردان باشیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از هنرمندان برتر استانی با اهدای لوح تقدیر و با هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *