چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمايي ترويجي زکات روستاي کله دره از توابع شهرستان بوئين زهرا صبح چهارشنبه با حضور هدایت صفری مدیرکل کمیته…

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمايي ترويجي زکات روستاي کله دره از توابع شهرستان بوئين زهرا صبح چهارشنبه با حضور هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد قزوین برگزار شد.

هدایت صفری در این مراسم اظهارداشت: در روايات از دنيا تعبير به مزرعه آخرت شده است يعني هر آنچه در دنيا بکاريم در آخرت نيز درو خواهيم کرد؛ اگر کار خير و نيک انجام دهيم در آن دنيا نيز ثمره همين کار را خواهيم گرفت و اگر خداي نکرده کارمان بد باشد ثمره آن نيز بد خواهد بود.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان قزوين اضافه کرد: همانطور که خداوند سبحان در سوره مبارکه عصر مي فرمايد انسان در زيان و خسران است مگر آنها که ايمان اورده و عمل صالح انجام داده باشد.

وي تصريح کرد: همه جا ايمان و عمل صالح همراه يکديگرند در نتيجه ايمان بدون عمل صالح مثل انسان بي سر است.

صفري توضيح داد: خداوند سبحان در آيه 97 سوره مبارکه نحل مي فرمايد؛ “هر كس از مرد يا زن كار شايسته كند و مؤمن باشد قطعا او را زندگى پاكيزه‏ و حيات حقيقى مي بخشيم و مسلما به آنان بهتر از آنچه انجام ‏دادند پاداش خواهيم داد”، اين حيات طيب و پاکيزه که وعده الهي است ميوه شيرين عمل صالح است.

وي تصريح کرد: ميوه شيرين حيات طيب عمل صالح است، اگر عمل انسان صالح و خالص باشد خداوند سبحان انسان را به سعادت دنيا و آخرت مي رساند؛ ثمره حيات طيب آرامش و آسايش است در اين ميان فراموش نکنيم که عمل صالح و کار خير قليلش کثير است که حکايت از رحمانيت خداوند سبحان دارد.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان قزوين خاطرنشان کرد: کار خير را نبايد به کس ديگري واگذار کنيم يعني هر کسي هر اندازه که مي تواند و توانش را دارد بايد کار خير انجام دهد البته با همين کار خير و نيک است که زندگي طيب و پاکيزه رقم مي خورد و ما مي توانيم به وعده الهي نزديک شويم.

وي عنوان کرد: بايد با اعمال نيک و عمل صالح خود و خانواده خود را بيمه کنيم و براي آخرت خودمان توشه اي فراهم کنيم تا در آن دنيا دستمان کوتاه نباشد و بتوانيم بيش از پيش از نعمت هاي الهي بهره مند شويم.

صفري اعلام کرد: اين دنيا دنياي تجارت است ولي انسان دورانديش انساني است که به دنبال تجارت پر سود براي آخرتش و با خداي سبحان معامله کند تا براي آخرت خويش توشه اي فراهم سازد.

وي اظهارداشت: قبولي همه اعمال به نماز است و نماز نيز قبولي اش منوط به پرداخت زکات است، زکات موجب برکت مال مي شود، زکات فاصله طبقاتي را کم و اموال را پاک مي کند و در واقع زکات سلام و صلوات رسول خدا را به دنبال دارد.

مديرکل کميته امداد امام خميني (ره) استان قزوين تأکيد کرد: درخواست ما از شما اين است پيام زکات را با همت و تلاش خودتان در جامعه نشر دهيد تا زکات در بين اقوام، دوستان و آشنايان و ساير روستاها تبليغ و تبيين شود.

وي يادآورشد: نکته مهم در زکات اين است که ضمن هزينه کرد زکات در کارهاي عمراني، بخشي از زکات در حوزه کمک به محرومان و نيازمندان هزينه کنيم در واقع همانطور که براساس روايات آمده بايد اولويت مصرف زکات در رسيدگي به محرومان و مستضعفان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.