دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل موسوی عصر یکشنبه در نشست ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در…

به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل موسوی عصر یکشنبه در نشست ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه اقتصادی و صنعتی است و این ظرفیت‌ها نیازمند نیروی کار توانمند و جوان است که چشم‌انداز توسعه‌ای برای استان به منظور تامین نیروی جوان تامین شده است.

وی با اشاره به تاکیدان رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم افزایش زاد و ولد، تصریح کرد: در راستای فرهنگ سازی افزایش زاد و ولد در استان باید سازمان‌های متولی و سازمان‌های مردم نهاد فرهنگی تلاش کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره به کاهش زاد و ولد بر اساس افزایش طلاق، ادامه داد: در استان بوشهر از هر پنج ازدواج یک طلاق صورت می‌گیرد که این موضوع باعث نگرانی است.

وی ادامه داد: اگر دستگاه‌های مرتبط و مسئول در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که تیزبینانه دیدند و به جامعه منتقل کردند برنامه‌ریزی و اقدام کنند کمتر دچار آسیب می‌شویم.

موسوی با اشاره به افزایش 10 ساله میانگین جمعیت طی 15 سال آینده، خاطرنشان ساخت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته میانگین سن جوان جامعه در 15 سال آینده از 27 سال به 37 سال افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه جمعیت کشور از جوانی به سمت میانسالی در حرکت است تاکید کرد: تاخیر در ازدواج‌ها و کاهش زاد و ولد از مهمترین عوامل بروز این مشکل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.