پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش ایرنا، یحیی نظری شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان افزود: فعالیت های فرهنگی و تلاش برای…

به گزارش ایرنا، یحیی نظری شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان افزود: فعالیت های فرهنگی و تلاش برای آگاهسازی جامعه کم هزینه ترین و موثرترین اقدام است.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت موضوع اظهار داشت: باید با فرهنگ سازی سطح آگاهی مردم را بالا برد و از سیستم های اجتماعی و جمعیت های مذهبی و هنری که در متن اجتماع هستند برای پیشگیری مصرف مواد مخدر استفاده کرد.

به گفته وی آموزش و آگاه سازی نوجوانان و جوانان از خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از روش های مقابله با این بلای خانمانسوز باید بیشتر مورد توجه متولیان امر قرار بگیرد.

نظری افزود: تحقق این امر نیازمند بهره گرفتن از تمام ظرفیت ها، برنامه ریزی هدفمند افزایش مشارکت مردمی و تقویت امکانات و ابزارهای مورد نیاز است.

فرماندار دهگلان در این جلسه ضمن اشاره به تلاش های دولتی که برای مقابله با مصرف مواد مخدر در کشور انجام شده است گفت: کشورمان بیش از سه هزار شهید در راه مقابله با مواد مخدر تقدیم انقلاب کرده است.

وی مواد مخدر را یکی از جدی ترین آسیب های اجتماعی دانست و گفت: مواد مخدر، قشر مهم و تاثیر گذار جوانان را در بر می گیرد و این موضوع اهمیت مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی را نشان می دهد.

فرماندار دهگلان گفت: در مبارزه با مواد مخدر باید با تقویت و تعامل هر چه بیشتر بین دستگاه های دولتی به نحوی عمل کنیم که در پیشگاه خداوند متعال سربلند باشیم.

وی نقش والدین و خانواده ها را در آگاهسازی نوجوانان و جوانان از آسیب های این بلای خانمانسوز بسیار حایز اهمیت خواند و بر آن تاکید کرد.

شهرستان دهگلان در 45 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است و بیش از 60 هزار جمعیت دارد.ک/2

7354/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.