شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد علی قلندری در آستانه فرا رسیدن هفته ی صرفه جویی در مصرف آب هفته اول تیرماه ضمن…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد علی قلندری در آستانه فرا رسیدن هفته ی صرفه جویی در مصرف آب هفته اول تیرماه ضمن معرفی روزهای هفته ی صرفه جویی به بیان اهم برنامه های این شرکت در شهرهای استان به منظور آگاه سازی در جهت ضرورت مصرف بهینه ی آب و اشاعه ی فرهنگ صرفه جویی پرداخت .

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با اشاره به این موضوع که هر ساله هفته ی اول تیر ماه به نام هفته ی صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است اظهار داشت : با توجه به خشکسالی های متوالی چند سال اخیر در استان فارس باید فعالیتهای فرهنگی هفته ی صرفه جویی را به تمام ایام سال تعمیم دهیم .

وی مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف را از مهمترین راههای مقابله با کم آبی عنوان و تأکید کرد : فلسفه ی هفته ی صرفه جویی در مصرف آب این است که یادآوری شود منابع آب بسیار محدود است و اگر الگوهای مصرف آب اصلاح و بهینه نگردد بروز بحران کم آبی نزدیک است.

وی علاوه بر لزوم ترویج فرهنگ صرفه جویی در میان مصرف کنندگان آب شرب ، مدیریت تقاضا و مصرف توسط مسئولین را نیز امری حائز اهمیت عنوان کرد.

قلندری در همین خصوص بیان داشت : شرکت آب و فاضلاب استان جهت نیل به اهداف خود در زمینه ی مدیریت مصرف فعالیتهای گسترده ای را در حوزه ی فرهنگ صرفه جویی آغاز کرده است و با یاری خداوند جهت رسیدن به این اهداف با جدیت برنامه های خود را به مرحله ی اجرا خواهد گذاشت .

مدیر عامل آبفا فارس اظهار داشت : از اهم برنامه های این شرکت در هفته ی صرفه جویی جلسه با رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان و مکاتبه با ائمه ی جمعه ی تمام شهرهای استان در خصوص ترویج فرهنگ صرفه جویی با استفاده از تریبون نافذ و موثر نماز جمعه ، مکاتبه با استانداری فارس ، فرمانداریها ، اداره کل آموزش و پرورش ، سپاه و بسیج استان در خصوص ترویج و اشاعه ی فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در شهرهای استان به دلیل اهمیت موضوع بوده است .

وی برنامه های بازدید مسئولین ، دانشگاهیان و دانش آموزان و خبرنگاران از تاسیسات آبرسانی استان ، تبلیغات محیطی در شهرها با درج شعارهای صرفه جویی در معابر عمومی از طریق نصب بنر و پلاکارت ، برگزاری جشنواره ، همایش ، نشست های کارشناسی مسئولین و توزیع اقلام تبلیغاتی در میان اقشار مختلف مردم را از اهم برنامه های شرکت آبفا فارس در هفته صرفه جویی در شهرهای استان عنوان نمود .

وی در ادامه صرفه جویی در مصرف آب را علاوه بر کمک به پایداری منابع آب و استمرار خدمات مطلوب آبرسانی ، کمک به چرخه ی تولید ملی و اقتصاد کشور نیز عنوان نمود .ک/2

677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.