جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۲

به گزارش ایرنا، محمد شرفبیانی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای مشارکت مردمی بهزیستی قروه افزود: امروزه بیشتر علما، جامعه شناسان و سیاسیون به…

به گزارش ایرنا، محمد شرفبیانی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای مشارکت مردمی بهزیستی قروه افزود: امروزه بیشتر علما، جامعه شناسان و سیاسیون به این نتیجه رسیده اند که جامعه را فقط با کمک دولت نمی توان اداره کرد باید سازمان های مردم نهاد هم در کنار دولت باشند تا دولت ها موفق شوند.

به گفته وی در چند سال اخیر یک رسمی در جامعه نهادینه شد که فقط دولت به تنهایی کمک های مادی به جامعه تزریق کند و انتظار جامعه این بود کمک ها را بگیرد در حالی که دولت ها باید سیاستگذاری، نظارت و مدیریت جامعه را بر عهده داشته باشند که این امر یک اصل ثابت شده است.

شرفبیانی افزود: اگر کمک ها بر عهده جامعه و مردم باشد مشکلات جامعه زودتر رفع می شود، باید این نشست را به اتاق فکر تبدیل کرد و تمام کارهای سازمان بهزیستی به فرهنگ تبدیل شود تا مردم به سوی این سازمان حرکت کنند.

فرماندار قروه گفت: اگر فرهنگ نادرست در جامعه تزریق شود آحاد مردم با یک دیدی به معلولین نگاه می کنند و ضربه محکمی به جامعه وارد می شود و باید در این زمینه توجه کرد.

وی به ضرورت بسترسازی مناسب برای توجه به معلولین اشاره کرد و گفت: در سازه های ادارات و سازمان های خصوصی باید به معلولین توجه کرد.

وی گفت: بخشی از جامعه در این نشست حضور ندارند و این ضعف از ما است که خیرین شهرستان همراه ما نیستند.

شرفبیانی اظهار کرد: ترغیب جامعه به فعالیت های خیریه نباید محدود باشد این امر در درجه اول اشکال در کار مسوولین است و باید در این زمینه گام هایی برداشته شود.ک/2

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.