دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید هادی موسوی شامگاه یکشنبه در جلسه هماهنگی جشن های شعبانیه در این شهرستان برضرورت ایجاد بسترهای…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید هادی موسوی شامگاه یکشنبه در جلسه هماهنگی جشن های شعبانیه در این شهرستان برضرورت ایجاد بسترهای مناسب و شایسته در راستای تبیین و ترویج آموزه های مهدوی در جامعه تاکید کرد.

وی همچنین اظهارداشت: ترویج فرهنگ مهدویت از نیازهای اساسی جهان امروز است و برای موفقیت در این مسیر نیاز به فعالیت گسترده و بسیجی‌ وار است.

امام جمعه ماسال گفت: در سالروز میلاد حضرت مهدی موعود (عج) ضمن آذین بندی و برپایی جشن باید به بحث معنوی، شناخت مهدویت و انتظار فرج بیشتر توجه شود.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ مهدويت، فرهنگ ارزش ها و همان فرهنگ دين است، افزود:  القاء فرهنگ ديني به ديگران محتاج ظرافت هاي خاص خود است.

موسوی اظهارداشت: ‌فرهنگ‌ مهدویت‌ پیام‌ آور بیداری‌ و آگاهی‌ امت‌ بزرگ‌ اسلام‌ و زمینه‌ ساز درک‌ فرهنگ‌ دینی‌ است و افراد جامعه را در برابر تمام بیمارى‏ هاى معنوى بیمه مى‏ کند.

وی اذعان داشت: اگر فرهنگ مهدویت در جامعه نهادینه شود خیلی از ناهنجاری ها کم رنگ می شود.

امام جمعه ماسال به ویژگی منتظر واقعی اشاره کرد و افزود: انسان مومن در حال انتظار عامل به اخلاق و ورع و جامعه مهدوی باید با اخلاق و با تقوا باشد.

وی همچنین با بیان اینکه در جشن های مهدویت اصل بر محتوای صحیح برنامه ها است، یادآورشد: جشن های نیمه شعبان باید دارای پیام، سازنده و در مسیر فرهنگ دینی و انقلابی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.