جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۳

گزارش ایرنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است، با حضور محمدرضا نعمت زاده در شانزدهیمن نشست…

گزارش ایرنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است، با حضور محمدرضا نعمت زاده در شانزدهیمن نشست شورای سیاستگذاری خودرو ، عملکرد و اهداف کیفی صنعت خودرو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست با تأکید بر لزوم استفاده خودروسازان از قطعات با کیفیت داخلی، اظهار داشت: باید از ورود قطعات بی کیفیت خارجی در صنعت خودروسازی جلوگیری شود.

برپایه این گزارش، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز با بیان اینکه تکمیل آزمایشگاه های مربوط به تست خودرو و قطعات آن در برنامه های این سازمان قرار دارد، گفت: تجدیدنظر در استانداردها و بروزرسانی آنها در حال انجام است.

وی با تأکید بر اجرای برنامه های اعلام شده از سوی خودروسازان در زمان های تعیین شده، گفت: سرعت اجرای برنامه ها باید مورد نظر مسئولان بخش خودرو باشد.

همچنین، ساسان قربانی سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو در ارتباط با مباحث این نشست گفت: گزارش کاملی درخصوص عملکرد و اهداف کیفی صنعت خودرو ارائه شد.

وی افزود: گزارش یادشده براساس نظرسنجی مستقیم از خریداران خودرو صورت گرفته و به مباحث کیفیت فروش، خدمات پس از فروش، کیفیت محصول، تعداد ایرادهای اعلام شده توسط خریداران، رتبه بندی نمایندگی های خدمات پس از فروش پرداخته است.

قربانی اضافه کرد: شاخص های توسعه و کیفیت محصول، فرایندهای فروش و خدمات پس از فروش و پایش رضایتمندی مصرف کننده از جمله عواملی است که باید مورد توجه خودروسازان قرار گیرد.

در این گزارش آمده است، اعضای شورای سیاست گذاری خودرو در این جلسه درخصوص سخنان رئیس جمهور درمراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن (دهم تیرماه ) درباره ارتقای کیفیت خودروهای داخلی، حضور شرکت های خارجی به شرط ورود تکنولوژی روز، مشارکت در سرمایه گذاری و تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز خودروسازان توسط بانک ها براساس اولویت بندی شرکت ها، دیدگاه های خود را بیان کردند.

شورای سیاست گذاری خودرو با حضور مدیران خودرو سازی کشور، مسئولان تشکل های بخش خصوصی در بخش خودرو و قطعات به همراه کارشناسان ذیربط با ریاست وزیر صنعت ، معدن وتجارت برگزار می شود.

اقتصام (1)1559 **1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.