پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی عصر چهارشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که در آستانه فرا رسیدن ماه محرم با…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی عصر چهارشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که در آستانه فرا رسیدن ماه محرم با شرکت روحانیان مبلغ اعزامی به مساجد و هیئات مذهبی خراسان شمالی در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه در جامعه امروز كسب روزي حلال براي مردم و كسبه كمرنگ شده است.

وی اضافه کرد: تأسف آور است که حرام خوري در جامعه آسان شده به طوري كه حتی برخي از مديران خراسان شمالي نيز به راحتي حرام خوري مي كنند.

به گفته حجت الاسلام یعقوبی برخي از مديران دستگاه هاي اجرايي استان به منظور در اختيار گذاشتن اعتبار و پروژه ها به پيمانكاران از آنان پول مي خواهند كه اين خود حرام خوري است.

قائم مقام نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي اظهار داشت: حرام خوری شاخ و دم ندارد و این گونه اقدامات مسئولان استان در قبال واگذاری پروژه ها عین حرام خوری است.

 وی در ادامه ماه محرم را فرصت مناسبي براي انتقال و ترویج فرهنگ کسب روزی حلال در بین مردم دانست و گفت: بايد در ماه محرم و ايام ديگر مردم را نسبت به آسيب هاي حرام خوري آگاه كرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی همچنين از روحانيون و مبلغان به عنوان پرچمداران اسلام ياد كرد و گفت: تبليغ و ابلاغ به عنوان جايگاه نبوت و امامت است بنابراين بايد به اين جايگاه توجه ويژه و بيشتري داشت و ارزش آن را قدر دانست.

حجت الاسلام يعقوبي افزود: شناخت، ایمان و استقامت به هدف از مراحل تبليغ است و يك مبلغ بايد تمامي مراحلي را مد نظر داشته باشد تا اثر گذاري سخنان وي در ديگران بيشتر شود.

امام جمعه بجنورد زمان شناسی و موقعیت شناسی را از دیگر ویژگی هاي يك مبلغ و روحاني عنوان كرد و گفت: مبلغ و روحانی باید اين دو ويژگي را در کنار اخلاص در گفتار و رفتار خود داشته باشد تا فعالیت های تبلیغی او در مردم اثرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.