دوشنبه، ۲۹ شهریور ۹۵ - ۱۲:۵۳
فرودگاه بین المللی عشق آباد

افتتاح ساختمان جدید و زیبای فرودگاه بین المللی عشق آباد این روزها در حالی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است که هدف…

افتتاح ساختمان جدید و زیبای فرودگاه بین المللی عشق آباد این روزها در حالی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است که هدف از ایجاد این تغییر تبدیل فرودگاه عشق آباد به مرکز بین المللی حمل و نقل مسافر و کالا و ترانزیت است. البته ترکمنستان قصد دارد با این اقدام، درآمدهای جدیدی را به دست آورد. در ادامه با میهن پست همراهش شوید.

ساختمان جدید ترمینال فرودگاه بین المللی عشق آباد پایتخت ترکمنستان در حالی با هزینه ای بالغ بر ۲٫۳۵ میلیارد دلار ساخته شده است که از نمایی روبرو شبیه یک شاهین خودنمایی می کند و نیز سالانه می تواند پذیرای ۱۷ هزار مسافر باشد.

ترکمنستان در زمینه صدور ویزا سختگیری های زیادی دارد به همین دلیل در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۰۰ هزار گردشگر به این کشور سفر کنند. عشق آباد قصد دارد این رقم را افزایش دهد به ویژه که این کشور در سال ۲۰۱۷ میزان بازی های آسیایی خواهد بود.

رئیس جمهوری ترکمنستان – قربان قلی بردی محمدوف- در مراسم افتتاح این ترمینال مسافری فرودگاه گفت:

همه فرصت ها را داریم تا بتوانیم پلی برای حمل و نقل باشیم و همکاری اقتصادی میان اروپا و منطقه آسیا – اقیانوس آرام و آسیای مرکزی را تسهیل ببخشیم.

البته فراموش نوش که صادرات گاز منبع اصلی درآمدی و ورود ارز خارجی به ترکمنستان بوده و روسیه بزرگترین خریدار گاز این کشور است.اقدام روسیه در توقف واردات گاز ترکمنستان و کاهش قیمت های جهانی انرژی منجر به کاهش ذخایر دلار این کشور کسری بودجه این کشور شده است.

ترکمنستان قصد دارد منابع درآمدی خود را تنوع ببخشد که از جمله می توان به آغاز اجرای طرح های مرتبط کردن راه آهن آسیای میانه به ایران با عبور از ترکمنستان، ساخت بندر به ارزش میلیارد دلار در ساحل دریای خزر ترکمنستان و اجرای خط راه آهن از ترکمنستان به سمت افغانستان اشاره کرد.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]hindustantimes[/highlight]

4 دیدگاه برای “افتتاح ساختمان جدید و زیبای فرودگاه بین المللی عشق آباد”

 1. رحیمی گفت:

  چقد شبیه یکی از هتل های یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارسه

 2. مژگان گفت:

  محشره.کاش از داخلش هم عکس بود

 3. مرادی گفت:

  احتمالا جدای از اینکه فرودگاه بشه به یکی از جاذبه های توریستی عشق آباد هم تبدیل بشه

 4. مهستان گفت:

  چه جالبه از نمای بالا شبیه پرنده ست و از نمای روبرو انگار هواپیماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.