سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۹ - ۰۳:۵۸
فروشگاه شناور اپل

شرکت اپل در حال راه اندازی نخستین فروشگاه شناور روی آب خود در سنگاپور است. شرکت اپل دارای صدها شعبه در سراسر جهان…

شرکت اپل در حال راه اندازی نخستین فروشگاه شناور روی آب خود در سنگاپور است. شرکت اپل دارای صدها شعبه در سراسر جهان است که به عنوان فروشگاه، مراکز تعمیر و مراکز اجتماع عموم که در آن افراد می‌توانند یاد بگیرند که خلاقیت بیشتری داشته باشند، فعالیت می‌کنند. اما تاکنون هیچ یک از این شعبه ها روی آب ساخته نشده اند.

گفته می شود این شرکت برنامه هایی را برای افتتاح یک فروشگاه گنبدی شکل در منطقه “Marina Bay Sands” در سنگاپور تأیید کرده است.

در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی این فروشگاه به طور رسمی افتتاح می شود، اما سخنگوی اپل گفته است که این اتفاق به زودی خواهد افتاد.

همچنین در یک تیزر رسمی در سایت اپل آمده است: این فروشگاه، فضایی برای شما خواهد بود که بتوانید چیزهای جدیدی را کشف کنید، متصل شوید و چیزهای جدیدی ایجاد کنید.

فروشگاه شناور اپل

فروشگاه شناور اپل

اپل این سازه را با پنل های شیشه ای ساخته که در طول روز نمایانگر آسمان سنگاپور خواهند بود و در شب نیز مانند یک فانوس می درخشد.

اپل می گوید: این ساختار نوید دهنده یک فروشگاه کاملاً جدید است و تا حدی از طریق یک پنجره دایره ای در بالای گنبد روشن خواهد شد. این فروشگاه با یک مسیر از روی آب و همچنین یک تونل در زیر آب به مرکز تجاری مجاور خود متصل می شود.

این سازه گنبدی چشم نواز سومین فروشگاه اپل در سنگاپور خواهد بود. شرکت اپل نخستین شعبه خود را در یک مرکز خرید در سال ۲۰۱۷ و دومی را در فرودگاه “جواهر چنگی” در ژوئیه سال ۲۰۱۹ بنا کرد.

افتتاح فروشگاه در زمانی که اکثر شرکت ها هنوز هم درگیر مصائب بیماری همه گیر کرونا هستند، غیرمعمول است. ولی از طرفی اپل پول زیادی دارد، چرا که به تازگی ارزش این شرکت به ۲ تریلیون دلار رسیده است و اطمینان دارد که به شرایط قبل از شیوع بیماری کووید-۱۹ باز خواهد گشت.
برای مقایسه این اعتماد به نفس اپل با سایر شرکت ها می توان این مثال را عنوان کرد که مایکروسافت اعلام کرده است که تمام فروشگاه های فیزیکی خود را خواهد بست و چهار شعبه خود مستقر در لندن، نیویورک، سیدنی و ردموند را به مراکز عمومی تبدیل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.