چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۰

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی در گفتگو با مهر با بیان اینکه اوراق مشارکت وقف طرحی جدید از سوی سازمان اوقاف و…

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی در گفتگو با مهر با بیان اینکه اوراق مشارکت وقف طرحی جدید از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت همه اقشار جامعه با هر توان مالی برای ایجاد وقف و سهیم بودن در این عمل خیر و نیکوکارانه است، اظهار داشت: اوراق وقف در مرحله نخست به صورت آزمایشی در بعضی از استان های کشور منتشر و به فروش رسید.

وی با اشاره به اینکه این اوراق از سوی بانک ملت به فروش می رسد افزود: در مرحله نخست درآمد فروش این اوراق وقفی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در شیراز و تهران به کار خواهد رفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه تأکید فراوانی بر تبلیغ و ترویج این نوع مشارکت در وقف دارند و اوراق وقفی را راهی برای مشارکت همه اقشار مردم با هر توان مالی و اقتصادی در سنت حسنه وقف می دانند، بیان کرد: اوراق وقف ازجمله ابزارهای مالی است که با اهداف نیکوکارانه منتشر می شود.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با بیان اینکه با توجه به دستور العملی که از سوی معاونت اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه صادر شده است، ادامه داد: جلسه ای با مسئولان بانک ملت در استان همدان برگزار و در این جلسه مقرر شد تا فروش اوراق وقفی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان از هفته آینده در شعب بانک ملت استان همدان آغاز شود.

وی عنوان کرد: اوراق وقفی در مبالغ 100، 300 ، 500 هزار تومانی و 5 و 10 میلیون تومانی به فروش می رسد و هر خانواده ای با هر درجه از توان مالی می تواند با خرید این اوراق به هر اندازه که دلخواه آنها است در سنت حسنه وقف برای مشارکت در ساخت بیمارستان تخصصی وقف در شیراز شرکت کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه در خصوص اوراق وقفی بانک ملت در استان همدان قول مساعد و همکاری لازم را داده است، ادامه داد: در صورت امکان همه شعب بانک ملت در استان همدان این اوراق وقفی را به فروش می رسانند.

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی به برگزاری جلسه ای با مدیران بانک ملت در استان همدان برگزار شد، اظهار داشت: بانک ملت چند دستگاه کارت خواه (pos) را در اختیار اوقاف استان قرار خواهد داد تا در شهرستان های مختلف و در بقاع متبرکه و مراکز تجمع مردم قرار داده شود تا خرید این اوراق هرچه سهل تر به انجام رسد.

وی افزود: ایجاد بیمارستان تخصصی سرطان می تواند در راه کمک به قشر عظیمی که درگیر این موضوع هستند و مخصوصا کودکان مبتلا به این بیماری بسیار کارگشا باشد لذا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در راه فروش این اوراق وقفی و مشارکت مردم عزیز استان همدان همه توان خود را به کار بسته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: مسابقه وقف و مردم که از سوی روابط عمومی این اداره کل برگزار می شود که در شماره چهار این مسابقه به موضوع اوراق وقفی پرداخته و این موضوع را مورد سوال مسابقه خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.