جمعه، ۲۸ شهریور ۹۹ - ۰۳:۳۱
فروش برند بوگاتی

فروش برند بوگاتی این روزها بزرگترین و پر سر و صداترین خبر دنیای ماشین ها است. اما باید دید که این شایعه چقدر…

فروش برند بوگاتی این روزها بزرگترین و پر سر و صداترین خبر دنیای ماشین ها است. اما باید دید که این شایعه چقدر صحت دارد؟ در ادامه با ما همراه شوید.

مجله Car چاپ انگلستان اخیرا گزارشی منتشر کرده که در صورت صحت داشتن می‌تواند به یک بمب خبری تبدیل شود. بر اساس این گزارش گروه فولکس واگن تصمیم گرفته برند بوگاتی را به شرکت نوپای ریمک (Rimac) واگذار کند. آنطور که نشریه انگلستانی افزوده، فولکس واگن حتی گام‌های اولیه را برداشته و مقدمات واگذاری را فراهم کرده است.

فروش برند بوگاتی

فروش برند بوگاتی

به گفته یکی از منابع مطلع، قرارداد مربوطه هفته قبل مورد تایید مدیران فولکس واگن قرار گرفته، ولی هنوز به تایید هیئت نظارت نرسیده است. در صورت نهایی شدن این قرارداد، ارتباط بوگاتی و فولکس واگن به طور کامل قطع نشده و از نظر فنی کماکان به آن وابسته خواهد بود.

از سوی دیگر پورشه 15.5 درصد از سهام ریمک را در اختیار دارد و از این طریق فولکس واگن به نوعی ارتباط خود با بوگاتی را حفظ خواهد کرد. آنطور که در گزارش مجله Car آمده، سهم پورشه از برند ریمک احتمالا افزایش نیز خواهد یافت.

فروش برند بوگاتی

ظاهرا پس از آنکه فردناند پیئش فقید در سال 2015 از فولکس واگن جدا شد، مدیران این گروه چند ملیتی تمایلی به تزریق پول‌های هنگفت به برند بوگاتی نداشته‌اند. بد نیست بدانید آقای پیئش متولد سال 1937 بود و سال قبل درگذشت. پس از درگذشت آقای پیئش، لامبورگینی به پاس خدمات و تحولات ارزنده وی، نخستین محصول برقی شده خود یعنی سیان را با پسوند FKP 37 معرفی کرد.

فروش برند بوگاتی

مجله Car اضافه کرده اعضای خانواده آقای پیئش کماکان 50 درصد از صندلی‌های مدیریتی گروه فولکس واگن را در اختیار دارند و تنها راه ممکن جهت متقاعد کردن آنها برای فروش بوگاتی، افزایش میزان بهره پورشه از معامله است. در این راستا هدف نهایی برای پورشه تصاحب 49 درصد از سهام ریمک اعلام شده است.

به غیر از پورشه، برندهای دیگری مثل هیوندای-کیا، کوئنیگ‌زگ، جگوار و مگنا از سهامداران اصلی شرکت 11 ساله و کروات ریمک هستند.

فروش برند بوگاتی

نکته حائز اهمیت دیگر در گزارش مجله Car اینکه بوگاتی تنها برندی نیست که گروه فولکس واگن می‌خواهد آن را بفروشد. لامبورگینی، سئات، ایتال‌دیزاین و دوکاتی دیگر برندهایی هستند که فروش آنها در حال بررسی است. گفته می‌شود فولکس واگن مذاکراتی را با خریداران بالقوه داشته، اما شیوع کووید 19 گام‌های لازم را با کندی روبرو کرده است.

گزارش مجله Car حاوی یک نکته جالب دیگر است. این نشریه ادعا دارد بوگاتی خود را برای معرفی کانسپتی با نام ویژن لمان (Vision Le Mans) آماده می‌کند. کانسپت مذکور یک ابرخودروی تمام الکتریکی مخصوص پیست است و در روزهای پایانی ماه آینده رونمایی خواهد شد.

گفتنی است هنوز مقامات فولکس واگن، ریمک یا بوگاتی واکنشی به گزارش مجله Car نشان نداده و ادعاهای مطرح شده مهر تایید نخورده‌اند.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.