شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۵

نائب رئیس انجمن صنفی آژانس‌های هوایی و جهانگردی خوزستان با اشاره به فروش چارتری بلیت و عرضه آن خارج از نرخ مصوب، گفت:…

نائب رئیس انجمن صنفی آژانس‌های هوایی و جهانگردی خوزستان با اشاره به فروش چارتری بلیت و عرضه آن خارج از نرخ مصوب، گفت: انتظار داریم آژانس‌های هواپیمایی از فروش و عرضه بلیت‌های چارتری خودداری کنند، در صورت مشاهده این موضوع، با متخلفان برخورد خواهیم کرد زیرا این مساله ممنوع شده و باعث اشاعه گران‌فروشی و چندگانگی نرخ بلیت می‌شود.

وحید خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه‌خوزستان، با بیان این‌که بر وضعیت و عملکرد دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی استان نظارت و با هرگونه تخلف برخورد می‌کنیم، اظهار کرد: دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی در طول هر سال سه تا چهار بار توسط کارشناسان انجمن مورد بازدید قرار می‌گیرند که در این بازدیدها، ملاک‌ها و شاخص‌هایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این‌که دفاتر مجوز قانونی دارند یا ندارند و مجوز آن‌ها تمدید شده یا نه و این‌که کارمندان دفتر، آموزش‌های لازم را دیده‌اند یا نه و وضعیت ظاهری و سایر شاخص‌ها از جمله ملاک‌هایی هستند که در بازدیدها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خادمی تصریح‌کرد: همچنین علاوه بر این موضوعات، قیمت‌ بلیت‌ها نیز در دفاتر فروش مورد توجه قرار می‌گیرد و باید قیمت‌ عرضه بلیت براساس نرخ‌نامه سازمان هواپیمایی کشوری و یا شرکت‌های هواپیمایی باشد. آژانس‌ها به هیچ وجه مجاز به فروش بلیت گران‌تر از نرخ مصوب نیستند و اگر مردم در دفاتر فروش و آژانس‌های تخلفی را مشاهده کردند، می‌توانند شکایت و گزارش خود را به دفتر انجمن، واقع در محل سازمان میراث فرهنگی استان گزارش دهند.

نائب رئیس انجمن صنفی آژانس‌های خوزستان ادامه‌ داد: ارزیابی و نظارت بر شرکت‌ها و ایرلاین‌های هواپیمایی وظیفه سازمان هواپیمایی کشوری و وظیفه ما نظارت بر دفاتر فروش و آژانس‌ها و رسیدگی به تخلفات آن‌ها است.

وی افزود: نرخ‌نامه تورهای هوایی در طول سال تغییر می‌کند اما اگر آژانسی بلیت تورها را گران‌تر فروخته باشد با آن برخورد خواهیم کرد.

خادمی گفت: انجمن در طول سال همایش و گردهمایی مختلف نیز با حضور کلیه آژانس‌ها برگزار و به عنوان پل ارتباطی بین شرکت‌های هواپیمایی، سازمان میراث فرهنگی و سازمان هواپیمایی کشور عملی می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.