دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۵

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: فروش به موقع محصولات کشاورزی، کمک بزرگی به توسعه‌ی بخش کشاورزی به‌ویژه توسعه و افزایش سطح آن محصول…

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: فروش به موقع محصولات کشاورزی، کمک بزرگی به توسعه‌ی بخش کشاورزی به‌ویژه توسعه و افزایش سطح آن محصول می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«هاشم ولی‌پورمطلق» صبح امروز(دوشنبه 24شهریورماه) در جلسه‌ی شورای مدیران جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از آن‌جا که نیروی‌انسانی در سازمان‌ها مهم‌ترین عامل اثربخشی و کارآیی هستند، شناخت عوامل مؤثر بر عملکرد و واکنش کارکنان از تغییرات درون‌سازمانی در سطوح مدیریت حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: رعایت نهایت دقت در انجام فعالیت‌ها و امور محوله بسیار مهم است و مدیران جدید باید سیاست‌ها و عملکرد دولت را بپذیرند تا به اهداف مطلوب مورد نظر دست یابند.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انتظار دولت از مدیران و افراد منتخب، خدمت‌رسانی به مردم به ویژه بهره‌برداران و دامداران بخش کشاورزی است، گفت: مهم‌ترین مهارت یک مدیر، توانایی در سازگاری و رفتار با مردم، احساس مسئولیت، تلاش و عزم جدی برای برطرف کردن مشکلات است.

ولی‌پور مطلق به سفر آقای دکتر نوبخت و امضای موافقت‌نامه‌های مرتبط و اختصاص دادن اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اشاره و خاطرنشان کرد: فروش به موقع محصولات کشاورزی، کمک بزرگی به توسعه‌ی بخش کشاورزی به‌ویژه توسعه و افزایش سطح آن محصول می‌کند.

وی به تشکیل جلسه فروش محصولات کشاورزی مهم در استان مانند زعفران، زرشک، عناب و انار یک ماه قبل از موعد فروش در شهرستان‌ها تأکید کرد.

رئیس جهاد کشاوری خراسان‌جنوبی با اشاره به طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان در رابطه با افزایش کیفیت اجرای این طرح گفت: سرشماری عمومی محصولات کشاورزی از 5 مهرماه آغاز می‌شود.

ولی‌پورمطلق با تأکید بر ضرورت اهمیت این طرح اجرایی از مسئولان خواست با تبلیغات صحیح و واضح این اطمینان به کشاورزان و بهره‌برداران داده شود.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: جمع‌آوری آمار و اطلاعات دقیق و به هنگام کشاورزی برای مسئولان و برنامه‌ریزان اقتصادی و کشاورزی بسیار مهم است و می‌تواند در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و اجرای سیاست‌های ابلاغی کمک کند.

ولی‌پورمطلق ادامه داد: برنامه‌ریزی، فرآیندی برای رسیدن به اهداف است و بسته به فعالیت‌های هر برنامه می‌تواند بلندمدت، میان مدت یا کوتاه مدت باشد.

وی با تأکید بر اجرای سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی» و اینکه بخش کشاورزی به لحاظ پیوستگی با حیات اجتماعی و امنیت غذایی مردم برای دولت از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اطلاعات درست در اجرای این طرح ما را در تحلیل‌های مختلف کشاورزی بمنظور توسعه این بخش با اهمیت کمک می‌کند.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: توزیع مناسب نهاد‌های کشاورزی، اختصاص دادن مناسب اعتبارات و تسهیلات، توسعه‌ی مکانیزاسیون، توسعه‌ی بخش صادرات محصولات کشاورزی، رونق اقتصادی کشاورزان، ایجاد اشتغال، افزایش تولیدات از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که طرح سرشماری عمومی کشاورزی آن را دنبال می‌کند.

ولی‌پورمطلق با تأکید بر همکاری و اهمیت سرشماری عمومی کشاورزی یادآور شد: این سرشماری می‌تواند در راستای جذب اعتبارات مناسب در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی نقش موثری داشته باشد و زمینه‌ی جذب سرمایه‌گذاران در این بخش را بیشتر فراهم کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.