جمعه، ۲۹ اردیبهشت ۹۶ - ۰۹:۳۷
فروش خاک کره ماه

فروش خاک کره ماه در سال ۲۰۲۰ در حالی عملی خواهد شد که این معامله از طریق شرکت خصوصی MOON Express انجام پذیر خواهد…

فروش خاک کره ماه در سال ۲۰۲۰ در حالی عملی خواهد شد که این معامله از طریق شرکت خصوصی MOON Express انجام پذیر خواهد بود و در این میان نیز مدیران این شرکت معتقدند با آغاز فروش خاک کره ماه به زودی این معامله به ارزشمند ترین معامله غیر زمینی بر روی کره زمین تبدیل خواهد شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

فروش خاک کره ماه در محموله ای بزرگ در سال ۲۰۲۰ به زمین خواهد رسید. این محموله بخشی از نخستین ماموریت شرکت MOON Express است که بدون حمایت دولتی در کره ماه در حال انجام است. در این محموله که قرار است در مقر این شرکت در ایالت فلوریدا آمریکا به زمین برسد بخشی از خاک و صخره‌ های ماه وجود دارد و مسئولان مون اکسپرس قصد دارند آن را به فروش برسانند.

فروش خاک کره ماه

مدیر ارشد اجرایی مون اکسپرس در خصوص فروش خاک کره ماه می گوید :

فروش خاک کره ماه به طور حتم به ارزشمند ترین و نایاب‌ ترین ماده در زمین تبدیل خواهد شد. قصد داریم بخشی از این خاک را به تحقیقات علمی اختصاص دهیم، اما هدف اصلی فروش آن است.

مون اکسپرس قصد دارد نخستین شرکتی باشد که دارایی‌ های تجاری را از فضا به زمین می‌ فرستد. البته چند استارتاپ دیگر نیز مشغول توسعه طرح‌ هایی برای اجرای عملیات حفاری در ماه و شهاب سنگ‌ ها هستند.
این در حالی است که در ماه مقادیر کلانی از نوعی سوخت آینده نگرانه به نام هلیوم ۳ وجود دارد. حجم این ماده به اندازه‌ ای است که می‌ تواند تقاضای سوخت کره زمین را برای ۳۰۰۰ سال تامین کند البته به شرط آنکه دانشمندان بتوانند فناوری استفاده از آن را بسازند.

فروش خاک کره ماه

جالب است بدانید خاک کره ماه تقریبا یک‌ رنگ و در همه‌ جا خاکستری‌ رنگ است و با گرد و غباری پوشیده شده که اصطلاحا خاکه‌ سنگ نامیده می‌ شود. ماه در زمین خود صفحات زمین‌ ساختی ندارد و از آنجا که در کره زمین کوه‌ ها در نتیجه فشرده شدن این صفحات به هم پدید می‌ آیند در ماه پدیده کوهزایی منشأ زیرسطحی ندارد و تنها بر اثر برخورد شهاب‌ ها است که ماه دارای پستی و بلندی‌ هایی شده‌ است. ماه مثل زمین روز و شب دارد. روز ماه آن قدر گرم است که می‌ تواند سرب را ذوب کند. پدیده تفاوت مفرط دمای شب با روز ۱۵۳- و ۱۲۳+ درجه سلسیوس نتیجه دیگری از نبودن جو در ماه است. در کره ماه همچنین سنگ بازالت به‌ فراوانی یافت می‌ شود. در زیر بیشتر سطح ماه، گدازه‌ های بازالتی در جریان‌ اند. پس از برخورد شهاب‌ های کهن به سطح ماه به خاطر نازک شدن سطح، گدازه های بازالت به سطح راه یافت و بخش‌ های عظمیمی از رویه کره را پوشاند. این مناطق بازالتی و تیره‌ رنگ کره ماه به نام دریاوارهای ماه شناخته می‌ شوند.

[highlight]منبع [/highlight]: moonexpress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *