چهارشنبه، ۲۵ شهریور ۹۴ - ۰۳:۰۱

میهن پست – داستان فروش کلیه برای افراد نیازمند که در زندگی با مشکل مالی روبرو هستند، داستان تازه ای نیست که با…

میهن پست – داستان فروش کلیه برای افراد نیازمند که در زندگی با مشکل مالی روبرو هستند، داستان تازه ای نیست که با شنیدن آن فردی یا جمعی را به تعجب وا دارد اما این روزها اقدام به فروش کلیه برای خرید جدیدترین محصول کمپانی اپل یعنی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس در کشور چین موضوعی است که مورد توجه رسانه ها و بخصوص شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

در این میان اپل در آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس، تغییراتی را به منظور ارتقای عملکرد و کارایی این دو گوشی اعمال کرد که همین امر، توجه بسیاری از خریداران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.تب خرید این دو محصول در برخی از نقاط جهان به قدری بالا بود که روزنامه China Daily در گزارشی آورده است دو مرد چینی به نام های Wu و Huang از آنجایی که قیمت تعیین شده برای این گوشی فراتر از توان مالیاشان بود، تصمیم گرفتند تا پول لازم برای خرید آیفون ۶ اس را از طریق فروش کلیه های خود تامین کنند.

بنابراین ا از یک “دلال” برای انجام مراحل مقدماتی این عمل جراحی استفاده کردند. این دلال، از این دو خواست تا با مراجعه به بیمارستان Nanjing چین، از سالم بودن کلیه های خود اطمینان حاصل کنند. اما زمانی که این دو برای انجام آزمایش به بیمارستان رفتند، دلال غیب شد و دیگر خبری از وی نشد.

آقای Wu که غیب شدن دلال را بی حکمت ندانست از دوست خود یعنی huang خواست تا به طور کلی قید این تصمیم بچه‌گانه خود را بزنند و کلیه های خود را برای این گوشی بر باد ندهند. پس از آنکه huang درخواست وی را نپذیرفت، Wu با مراجعه به اداره پلیس، تمامی ماجرا را برای آنها توضیح داد و بعد از اینکه این خبر به گوش Huang رسید، وی فرار را بر قرار ترجیح داد و هیچ رد و نشانه ای از خود بر جای نگذاشت.

آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس

این اقدام در نوع خود می تواند برای بسیاری از افرادی که حتی با وجود نداشتن توان مالی، هزینه های هنگفتی را بابت خرید محصولات هوشمند می پردازند ، بسیار تامل برانگیز باشد.

جالب است بدانید که پیش از این نیز اتفاقات مشابهی رخ‌داده است. برای مثال در سال ۲۰۱۲ یک نوجوان ۱۷ساله با فروختن کلیه‌ی خود اقدام به خرید یک گوشی جدید آیفون و یک دستگاه آیپد کرده بود. همچنین در اوایل سال جاری میلادی نیز یک جوان ۲۱ ساله چینی برای به دست آوردن پول مورد نیاز برای خرید اپل واچ اقدام به فروش مواد مخدر کرده بود.

لازم به ذکر است که برخلاف انتظارات مبنی بر کاهش فروش آیفون در چین و و در سطح جهانی، اپل اعلام کرده است که طبق شواهد به دست آمده، به احتمال زیاد رکورد فروش ۱۰ میلیون دستگاه از تلفن‌های آیفون که در هفته‌ی اول فروش و در سال گذشته به دست آمده است، شکسته خواهد شد.

منبع : گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *