سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۱

در حالی که یک ماه از عرضه نفت خام در بورس انرژی می گذرد در این مدت 12 هزار بشکه نفت خام در…

در حالی که یک ماه از عرضه نفت خام در بورس انرژی می گذرد در این مدت 12 هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی به فروش رفته و توسط 12 پالایشگاه خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با گذشت یک ماه از عرضه نفت خام در بورس انرژی و شکست طلسم عرضه این محصول در روز 17 فروردین ماه، آمارها نشان می دهد که در این مدت 12 هزار بشکه از این محصول به ارزش 37 میلیارد ریال به فروش رفته است.

این در حالی است که در مدت عرضه نفت خام در بورس انرژی، این محصول حدود 20 دفعه در چهار روز معاملاتی عرضه شده و قیمت آن از 306 هزار تومان به حدود 340 هزار تومان رسیده است که این افزایش به دلیل قیمت جهانی نفت و ارز بوده است.

به این ترتیب از 17 فروردین ماه تا کنون حدود 3000 بشکه در چهار روز معاملاتی توسط شرکت ملی نفت عرضه شده و حدود 12 پالایشگاه و شخصیت حقوقی اقدام به خریداری این محصول کرده اند.

در حال حاضر فقط پالایشگاه تبریز نسبت به تحویل محصول اقدام می کند که طبق دستور وزیر نفت قرار است بازوهای بارگیری در پالایشگاه های اصفهان و بندرعباس نیز فعال شود تا میزان عرضه نفت خام در بورس انرژی افزایش یابد که در حال حاضر اقدامات عملیاتی کردن آن انجام شده است تا نفت خام از سایر پالایشگاه نیز به خریداران تحویل داده شود.

به گزارش ایسنا، در روز 17 فروردین ماه شرکت ملی نفت ایران 2920 بشکه نفت خام داخلی را برای اولین بار در بورس انرژی عرضه کرد که این میزان به قیمت سه میلیون و 63 هزار و 27 ریال به فروش رفت.

در ابتدای این عرضه سفارش فروش شرکت ملی نفت براساس هر بشکه سه میلیون و 63 هزار ریال وارد سامانه شد و سه خریدار توانایی مصرف این ماده را داشته و مجوز لازم را در اختیار داشتند سفارش خود را وارد سامانه کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.