چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۳

رئیس پلیس آگاهی استان قم از دستگیری یک جاعل حرفه‌ای در این استان خبر داد و گفت: وی با جعل وکالتنامه تعدادی از…

رئیس پلیس آگاهی استان قم از دستگیری یک جاعل حرفه‌ای در این استان خبر داد و گفت: وی با جعل وکالتنامه تعدادی از زمین‌های قطعه بندی شده یکی از استان‌های جنوبی را به قیمتی بیش از 20 میلیارد ریال به فروش رسانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، سرهنگ مهدی قدمی روز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهارکرد: در پی دریافت شکایتی از یکی از استان‌های جنوبی کشور، بلافاصله با تشکیل تیمی ویژه از ماموران آگاهی استان اقدامات اولیه جهت شناسایی متهم آغاز شد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم پرونده از اهمیت خاصی برخوردار بود که نهایتاً با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات گسترده کارآگاهان آگاهی استان، فرد مذکور راشناسایی و دستگیر شد.

قدمی افزود: متهم سردفتر یکی از دفترخانه‌های قم بوده و از راه جعل وکالتنامه و تحصیل مال نامشروع، وضعیت مالی بسیار خوبی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این پرونده 15 شاکی دارد، اضافه کرد: متهم در تحقیقات پلیس مدعی سرقت اسناد و مدارک و دفاتر از محل دفترخانه شده بود، اما با هوشیاری ماموران پس از بررسی صحنه سرقت مشخص شد موضوع ساختگی بوده است.

قدمی تصریح کرد: نامبرده با انجام سرقت صوری به این شیوه سعی در از بین بردن اسناد و دفاتر جعلی داشته است بنابراین در رویارویی با شواهد و مستندات موجود به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: متهم به انضمام پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان و با صدور قرار قانونی مناسب راهی زندان شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *