شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۰:۳۴

به گزارش ميهن پست – یک مقام آمریکایی اعلام کرد، هواپیمای اماراتی که در اجاره نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت‌ رهبری آمریکا در افغانستان…

به گزارش ميهن پست – یک مقام آمریکایی اعلام کرد، هواپیمای اماراتی که در اجاره نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت‌ رهبری آمریکا در افغانستان بوده، در بندرعباس فرود آمد.

این هواپیما که متعلق به شرکت اماراتی فلای‌دوبی بوده، از پایگاه بگرام که بزرگ‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان است، عازم دوبی بوده است.

مهر به نقل از  خبرگزاری رویترز، سخنگوی شرکت هواپیمایی فلای‌دوبی نیز از عوض شدن برنامه این پرواز خبر داد. اظهارات وی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز حاکی از تأیید خبر فرود این هواپیما در ایران است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز با انتشار این خبر، گزارش داد، هواپیمای مذکور که در بندرعباس فرود آمده بود، پس از حل شدن مشکلش، این شهر را به مقصد دوبی ترک کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش داده که مسئولان مراقبت پرواز در ایران درباره طرح پرواز این هواپیما تردید کرده‌اند و ابتدا از آن خواسته‌اند به مبدا خود در افغانستان باز گردد و طرح پروازش را اصلاح کند اما خلبانان این هواپیما گفتند که سوخت کافی برای بازگشت ندارند. پس از آن، مسئولان ایرانی از خلبانان این هواپیما خواستند در بندرعباس فرود بیاید.

این روزنامه نوشته است که حدود 100 آمریکایی و احتمالا دو شهروند کانادایی سوار این هواپیما بوده‌اند.

واشنگتن‌پست به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که ایران این هواپیما را وادار به فرود کرده و جت‌های جنگنده ایران این هواپیمای بوئینگ 737 را همراهی کرده‌اند. با این حال، طبق همین گزارش، برخی دیگر از مقام‌هایی آمریکایی گفته‌اند که هواپیما به اختیار خود در بندرعباس به زمین نشسته است.

پس از انتشار این خبر، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت که فرود این هواپیما یک «مسأله اداری» بوده است. به گفته این مقام آمریکایی، برخلاف گزارش برخی رسانه‌ها، این هواپیمای چارتر شده توسط آمریکا وادار به فرود نشده بلکه مسیرش را از دوبی به بندرعباس تغییر داده است.

به گزارش بی.بی.سی، شرکت هواپیمایی فلای‌دوبی تایید کرد که این پرواز به شماره FZ 4359 تغییر مسیر داده و زمان فرود جدیدی برای آن در دوبی تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *