چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۶

بهتاش فريبا در گفت‌وگو با فارس، در مورد نحوه آماده‌سازي تيم ملي فوتبال براي حضور در جام‌جهاني برزيل اظهار داشت: اين طور که…

بهتاش فريبا در گفت‌وگو با فارس، در مورد نحوه آماده‌سازي تيم ملي فوتبال براي حضور در جام‌جهاني برزيل اظهار داشت: اين طور که حرف‌ها نشان مي‌دهد، بچه‌ها از نحوه آماده‌سازي تيم راضي هستند و برنامه‌ها در جهت پيشبرد اهداف‌شان بوده است. ظاهرا در فاصله‌اي که بايد، بدنسازي را انجام داده‌اند و من در سه چهار مصاحبه‌اي که از ملي‌پوشان و کي‌روش ديده‌ام، به نظر مي‌رسيد که همه راضي‌اند.

وي ادامه داد: بازي‌ با تيم‌هاي ضعيف خيلي نمي‌تواند خوب باشد اما به نظر مي‌رسد که کي‌روش و کادر فني مي‌خواهند از بازي‌هاي سبک و ساده کارشان را شروع کنند و بعد به بازي‌هاي سنگين برسند. در واقع اين‌طور است که تيم‌هاي حريف ايران براساس ميزان آمادگي بچه‌ها انتخاب مي‌شوند. به همين دليل است که در اردوي آفريقاي جنوبي با تيم‌هاي رده پايين جدول ليگ اين کشور بازي کرديم و هر چه به جلو مي‌رويم حريفان‌مان قوي‌تر مي‌شوند. بعد هم که قرار است به اتريش برويم و با تيم‌هاي بلاروس، آنگولا و مونته‌نگرو مسابقه دهيم و در اردوي برزيل هم با ترينديداد و توباگو.

اين کارشناس فوتبال با اشاره به اينکه چند تن از بازيکنان شاخص، تيم ملي را در اردوي آفريقاي جنوبي همراهي نکرده‌اند، تصريح کرد: تنها اشکال اين اردو، به نظر من اين است که 40 درصد از ترکيب اصلي تيم ملي، اکنون در آفريقاي جنوبي نيستند. نفراتي چون نکونام، قوچان‌نژاد و دژاگه سه رکن اصلي تيم ملي در جام‌جهاني هستند که به خاطر قانون فيفا از حالا نمي‌توانند در کنار تيم ملي باشند.

وي در مورد اينکه کي‌روش اعلام کرده اگر تيم ملي در برزيل نتيجه نگيرد، باشگاه‌هايي چون استقلال و سپاهان که بازيکنان‌شان را در اختيار تيم ملي قرار ندادند بايد پاسخگو باشند، گفت: آنها که به اردو ملحق شده‌اند. به عقيده من تا الان هر انتقادي بوده، بايد آنها را ديگر کنار بگذاريم و از امروز ديگر فقط حمايت کنيم چون ديگر نمي‌توان تغييري در تيم ايجاد کرد.

بهتاش فريبا با تاکيد بر اينکه بايد نسبت به صعود تيم ملي از مرحله گروهي جام‌جهاني اميدوار بود، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد اميد نداشته باشيم، اين غلط است. اين فکر خوبي نيست که سه بازي داريم و سه باخت در انتظارمان است، اين فکر با روح ورزش منافات دارد. در ورزش بايد انگيزه داشت. ايراني هميشه کارهاي بزرگ انجام داده، مگر کسي فکرش را مي‌کرد که برابر استراليا و يا کره‌جنوبي به آن شکل موفق عمل کنيم؟ اگر از پيش‌باخته به مصاف حريفان برويم، حيثيت ورزش‌مان را زير سوال برده‌ايم. همچنين حضور در جام‌جهاني يک افتخار بزرگ است که انگيزه‌هاي خاص خودش را مي‌طلبد. حضور در اين ميدان بزرگ آرزوي خيلي‌هاست که با غيرت ايراني که هميشه بين بچه‌ها ديده شده، بايد سعي کنيم بهترين بازي‌ها را ارائه کنيم. غير از اين باشد، روزهاي بدي در انتظارمان خواهد بود.

عضو تيم ملي فوتبال در جام‌جهاني 1978 آرژانتين گفت: من معتقدم اگر بتوانيم به اصطلاح فوتبالي‌ها، بازي اول را درآوريم، مي‌توانيم به مرحله بعد صعود کنيم. هر سه بازي ما سختي‌هاي خودش را دارد، تيم نيجريه خيلي سرعتي و دونده است، بوسني هم با گل‌هاي زياد حريفانش را در مقدماتي جام‌جهاني شکست داده، آرژانتين هم که يکي از بهترين تيم‌هاي دنياست. فقط اميدوارم مسي مثل اين‌روزها، در جام‌جهاني هم در دوره افتش باشد چون او هر لحظه که بخواهد مي‌تواند نتيجه يک بازي را تغيير دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.