یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۹

حسين فرکي درباره بازي ايران مقابل آرژانتين، اظهار کرد: بازي خوبي را به نمايش گذاشتيم. مي‌خواهم و بايد به خاطر اين بازي زيبا…

حسين فرکي درباره بازي ايران مقابل آرژانتين، اظهار کرد: بازي خوبي را به نمايش گذاشتيم. مي‌خواهم و بايد به خاطر اين بازي زيبا به بازيکنان تبريک بگويم. آنها عملکرد قابل قبولي داشتند و به نوعي تفکرات کارلوس کي‌روش را به خوبي در زمين اجرا کردند. معتقدم اگر در نيمه دوم بازي کمي خوش شانس بوديم شايد الان به جاي آرژانتين ما پيروز ميدان بوديم.

به نقل از ايسنا، وي همچنين افزود: يک بار ديگر نشان داديم که با ارائه يک فوتبال ايراني و با غيرت همين طور با جنگندگي مي‌توانيم گاهي اوقات به اهدافمان برسيم. اين هدف مي‌تواند کسب سه امتيا‌ز يا حتي ارائه يک بازي خوب باشد. ارائه يک بازي خوب و کسب نتيجه‌ ارزشمند است.

فرکي درباره عملکرد بازيکنان نيز گفت: بازيکنان عملکرد خوبي داشتند و با تمام وجود براي تيم بازي کردند. از جمله آنها حقيقي هم نمايش خوبي را در حساس‌ترين نقطه زمين يعني درون دروازه‌ را به نمايش گذاشت.

وي در ادامه در پاسخ به اين سوال که آيا قبل از بازي پيش‌بيني مي کرديد که تيم ملي ايران مقابل آرژانتين چنين بازي را ارائه دهد؟ اظهار کرد: زماني که قرعه‌کشي جام ملت‌ها انجام شد و ما با آرژانتين همگروه شديم خيلي‌ها بازي مقابل آرژانتين را يک بازي بزرگ و سخت براي فوتبال ايران مي‌دانستند. اما من معتقد بودم فاصله فوتبال ما با آرژانتين چهار يا پنج گل نبود. در چند روز گذشته هم مصاحبه‌اي را انجام دادم و گفتم که فاصله فوتبال ما با آرژانتين زياد نيست. اين که مقابل اين تيم شکست بخوريم طبيعي است، اما اين که چهار يا پنج گل از اين تيم دريافت نکرديم، قابل پيش‌بيني بود. مطمئنا آرژانتين قبل از بازي شانس زيادي براي پيروزي داشت. اما ما با ارائه يک بازي خوب پيروزي سختي را براي اين تيم رقم زديم. اين شکست مقابل آرژانتين چيزي از ارزش‌هاي بازيکنان ما کم نخواهد کرد.

وي تصريح کرد: آرژانتيني‌ها مثل اکثر تيم‌هاي بزرگ جام ديگر آن قدرت سال‌هاي گذشته را ندارند و به نوعي با نزول قدرت‌هاي بزرگ، فوتبال دنيا به هم نزديک شده است.

فرکي همچنين درباره تمديد قرارداد با کارلوس کي‌روش گفت: اين موضوع به تصميم فدراسيون بر مي‌گردد بايد عملکرد او را هم در مورد نتيجه‌گيري و هم زيبا بازي کردن تيم ملي مورد ارزيابي قرار دهيم. من نمي‌دانم فدراسيون فوتبال چه معياري را براي سنجش مربيان دارد، اما در کل مربيان را از نظر بازي زيبا و يا کسب نتيجه‌ مورد ارزيابي قرار مي‌دهند . در سال 2006 ما بازي‌هاي زيبايي را به نمايش مي گذاشتيم و نتيجه‌ هم مي‌گرفتيم. در جام جهاني 2006 آلمان هم به رغم همه مشکلات نتايج خوبي را کسب کرديم، اما باز هم آن مشکلات رقم خورد و کادر فني ثبات نداشت. من دوست دارم قرارداد کي‌روش تمديد شود اما اين موضوع به تصميم فدراسيون و مديران وزارت ورزش و جوانان برمي‌گردد. تيم ملي با مربيگري کي‌روش نتيجه‌ مي‌گيرد اما به استثناي اين بازي آخر بازي زيبايي را ارائه نمي‌دهد. مي‌شود هم زيبا بازي کرد و هم نتيجه‌ گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.