سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود ترابی عصر یکشنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود ترابی عصر یکشنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دامغان در محل دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از نظر آیات و روایات بالاترین عبادات است.

وی با تاکید بر اینکه اقامه امر به معروف و نهی از منکر یک واجب شرعی و عمومی است تصریح کرد: همه باید در این امر مقدس مشارکت کنند.

بدحجابی به بی حجابی تبدیل شده است

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دامغان با بیان اینکه حیات همه واجبات در گروی احیای امر به معروف و نهی از منکر است افزود: اگر این فریضه مهم اجرا شود ما به رشد و پیشرفت فردی و اجتماعی دست پیدا می کنیم.

ترابی خاطر نشان ساخت:  تذکر لسانی نخستین گام است که می توانیم در تقویت این فریضه فراموش شده بر داریم.

وی وضعیت نامناسب حجاب در جامعه را نیز یادآور شد و اظهار داشت: عفاف و حجاب برای حفظ جامعه اسلامی از آسیب ها و بدی ها ضروری است ولی امروزه حجاب به بدحجابی و یا بی حجابی تبدیل شده و در حال گسترش است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان گفت: یکی از موضوعات مهم در نظام اسلامی طاعت و عبادت بندگان و نزدیکی آن ها به خداوند است و باید به مسائل دینی و اسلامی درکاهش گناه و منکرات توجه بیشتری کنیم.

امر به معروف و نهی از منکر یک واجب ذاتی است

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان نیز در این نشست از اقامه فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب ذاتی در جامعه دینی و اسلامی یاد کرد و گفت: اقامه این فریضه مهم را نباید هیچ وقت فراموش کنیم و باید در راستای رشد آن در جامعه قدم برداریم.

حجت الاسلام عبدوس تصریح کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید زمینه امنیت و تربیت را در جامعه فراهم کنند و وظیفه هر مسلمانی این است که اسباب و زمینه فساد را در جامعه از بین ببرند و از این راه این امر واجب را احیا کنند.

وی اضافه کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر باید با پشتوانه حمایت و قدرت همگانی و همراهی همه دستگاه های مسئول باشد تا این واجب مقدس در جامعه دینی و اسلامی گسترش یابد.

در این نشست هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در زمینه ترویج و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.