سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۹ - ۰۱:۱۷
فستیوال وسپا در اندونزی

فستیوال وسپا در اندونزی بسیار جذاب و متفاوت است. بر خلاف بسیاری از فستیوال های شلوغ جهان در این فستیوال تصاویر لاکچری نخواهید…

فستیوال وسپا در اندونزی بسیار جذاب و متفاوت است. بر خلاف بسیاری از فستیوال های شلوغ جهان در این فستیوال تصاویر لاکچری نخواهید دید. در ادامه با ما همراه شوید.

صدها اندونزیایی هر سال در جاوه گرد هم می آیند تا علاقه خود به اسکوتر معروف ایتالیایی را جشن بگیرند و برای این فستیوال تغییراتی را در موتورسیکلت های وسپا خود ایجاد می کنند که انسان را به یاد فیلم های Mad Max می اندازد. این فستیوال هر سال در منطقه کدیری در شرق جاوه، اندونزی برگزار می شود. حتی کارگاه هایی در این منطقه وجود دارند که کارشان ایجاد تغییرات در ساختار موتورهای وسپا و تزیین کردن آن ها برای شرکت در این فستیوال است. بدین ترتیب هر ساله صدها نفر به این منطقه در جاوه سفر می کنند تا وسپاهای عجیب و غریب و دست سازشان را به رخ دیگران بکشند.

برای حضور در این فستیوال و بخش رقابت آن، هر موتورسیکلت شخصی سازی شده باید یک موتور وسپا داشته و اغلب شرکت کنندگان سعی می کنند حالت آیرودینامیکی خاص برند وسپا که قسمت جلو منحنی دار آن است را حفظ کنند. این فستیوال سه روزه یکی از چندین فستیوالی است که سالانه در اندونزی برگزار می شود. در این فستیوال بهترین و زیباترین موتورسیکلت وسپا انتخاب شده و سریع ترین موتورسیکلت ها نیز در یک بخش مسابقه سرعت با هم رقابت خواهند کرد. به دلیل تغییراتی که در ساختار موتورسیلکت های ایجاد شده اکثر اوقات وسپاهای این فستیوال با مشکلات و خرابی هایی مواجه می شوند که از جذابیت های اصلی فستیوال است.

علاوه بر ایجاد تغییرات و شخصی سازی ساختار وسپاها، شرکت کنندگان خود نیز ظواهر عجیبی داشته و لباس ها و کلاه های ایمنی متفاوتی به سر می کنند. این موتورسیکلت ها اغلب مجوز عبور و مرور در خیابان ها را نداشته و به همین دلیل برای شرکت در فستیوال، شبانه خود را به این منطقه در شرق جاوه می رسانند.

باهم در میهن پست تصاویری از فستیوال وسپا در اندونزی را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: theguardian[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.