سه شنبه، ۰۵ بهمن ۹۵ - ۱۱:۳۷
فسیل سمور آبی

کشف فسیل جانوران در ۵۰ سال اخیر و تلاش برای شناسایی گونه های منقرض شده حیوانات تلاشی است که همواره توسط دانشمندان و…

کشف فسیل جانوران در ۵۰ سال اخیر و تلاش برای شناسایی گونه های منقرض شده حیوانات تلاشی است که همواره توسط دانشمندان و پژوهشگران در حال انجام بوده و در یک دهه اخیر نیز روندی جدید به خود گرفته است. در این میان و این روزها محققان از کشف فسیل سمور آبی غول پیکر خبر داده اند که ابعادی به اندازه یک گرگ داشته است. برای مشاهد تصاویر و توضیحات بیشتر با ما همراه شوید.

فسیل سمور آبی و عجیب کشف شده در  چین قدمتی در حدود ۶/۲ میلیون سال دارد و رودخانه ها ، دریاچه ها ، تالاب های سرسبز ، گرم و مرطوب در جنوب غربی چین محل زیست این جاندار بوده است.

فسیل سمور آبی کشف شده در چین با نام علمی Siamogale melilutra حدود ۵۰ کیلوگرم وزن داشته و طول آن به دو متر می رسد. تا به حال کشف فسیل سمور آبی در این ابعاد و چنین وزنی سابقه نداشته است.

دانشمندان در خصوص کشف این فسیل سمور آبی عجیب ۶ میلیون ساله می گویند:

کشف این فسیل نشانگر تنوع حیات در روزگاران گذشته است و سوالات بی پاسخ فراوانی را به وجود می آورد چرا که دندان های فک جلویی این سمور بسیار بزرگ و آرواره های او بسیار قوی بوده است و به نظر می رسد این حیوان می توانسته از این طریق انواع حلزون های سخت پوست و ماهی های بزرگ و مقاوم را خرد و تکه تکه کند.

بد نیست بدانید که سمور یاد شده همچنین می توانسته به راحتی در آب های کم عمق و باتلاقی شنا کند که البته هنوز مشخص نیست این سمور از چه حد هوش و توان فکری برای بقای خود برخوردار بوده است. فسیل یافت شده دارای جمجمه و فک پایین، دندان های مختلف و استخوانهای اندام است. قرار است با اسکن کردن فسیل یاد شده جزییات بیشتری در مورد آن به دست آید.


[highlight]منبع :[/highlight] ibtimes

یک دیدگاه برای “فسیل سمور آبی عجیب ۶ میلیون ساله ای در چین کشف شد !”

  1. دنیل گفت:

    ۶ میلیون سال خیلی زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.