سه شنبه، ۱۶ آذر ۹۵ - ۰۹:۲۷
فسیل ماستودون

کشف فسیل ماستودون در متروی شهر لس آنجلس در حالی توسط کارگران این مترو انجام شده که این گونه از جانوران در واقع…

کشف فسیل ماستودون در متروی شهر لس آنجلس در حالی توسط کارگران این مترو انجام شده که این گونه از جانوران در واقع گروهی از فیل سانان بوده اند و البته بیش از ده هزار سال پیش روی زمین می زیسته اند . برای مشاهده توضیحات بیشتر با میهن پست همراه باشید .

ماستودون یا همان پستانک‌دندان ها موجودات بسیار غول پیکری هستند که به علت شباهت آنها با فیل ها دانشمندان این موجودات را در دسته فیل سانان  قرار داده اند . ماستودون جز پستانداران به حساب می آیند و دارای خرطوم های بلند و اندامی بسیار درشت تر از فیل ها بودند .

کارگران متروی شهر لس آنجلس در هنگام کار برای توسعه خطوط مترو به یکباره متوجه وجود یک عاج فیل در زیر پاهای خود شدند . مسئولان پروژه بسیار سریع موضوع را به باستان شناسان انتقال داده و عملیات جستجو برای پیدا کردن بقیه فسیل کشف شده آغاز شد . پس از آن باستان شناسان تنها در عمق ۴٫۵ متری از سطح زمین توانستند بقیه استخوان های فسیل شده ماستودون را کشف کنند .

دانشمندان از زمان دقیق حیات این نوع از جانوران هیچ اطلاعات دقیقی ندارند اما آنها امیدوارند با کشف این فسیل ماستودون اطلاعات کامل تری از این موجودات بدست بیاورند . دانشمندان طی مطالعات خود روی این فسیل ماستودون  حدس می زنند که آن بیش از ۱۰ هزار سال قدمت دارد .

اما جالب است بدانید که این اولین فسیل کشف شده در متروی شهر لس آنجلس نیست و این اتفاق تقریبا بطور روزانه در مسیر مترو این شهر رخ می دهد . اما در گذشته های بسیار دور در این مکان یک استخر عظیم نفتی وجود داشته که بسیاری از حیوانات را در خود گرفتار می کرده به همین علت وجود فسل های فراوان در این منطقه مسئله خیلی عجیبی نیست .

سخنگوی متروی لس‌ آنجلس در این مورد گفت :

ما از دهه ۱۹۸۰ کار ایجاد یک سیستم حمل و نقل زیر زمینی را در این منطقه از لس آنجلس آغاز کردیم و از همان زمان تا کنون هزاران فسیل بسیار قدیمی را کشف و به باستان شناسان ارائه کرده ایم .

فسیل های کشف شده در مسیر متروی شهر لس آنجلس از ۵۰ تا ۲۰۰ هزار سال قدمت داشته و  هر نوع جانوری از  ماموت‌، اسب و  لاک‌پشت  گرفته تا گاومیش کوهان‌‌دار آمریکایی نیز در میان آن ها هستند .

[highlight]منبع : sciencealert[/highlight]

4 دیدگاه برای “کشف فسیل ماستودون در متروی شهر لس آنجلس + عکس”

 1. رکسانا گفت:

  شاید برای مردمان اونجا عجیب نباشه ولی برای من خیلی عجیب بود

 2. شیرمرد گفت:

  ایران هم که منطقه نفتی بوده پس چرا هیچ وقت فسیلی توی ایران پیدا نمیشه

 3. هلاکو گفت:

  یعنی یه زمانی اون منطقه جنگل بوده

 4. کانیا گفت:

  چرا توی ایران فسیل پیدا نمیشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.