پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۹ - ۱۰:۴۹
فضانوردان کرو-2

چندی پیش ناسا و اسپس ایکس فضانوردان کرو-2 که قرار است در بهار سال 2021 میلادی با فضاپیمای دراگون 2 به فضا پرتاب…

چندی پیش ناسا و اسپس ایکس فضانوردان کرو-2 که قرار است در بهار سال 2021 میلادی با فضاپیمای دراگون 2 به فضا پرتاب شوند را معرفی کردند. در ادامه با ما همراه شوید.

فضانوردان ماموریت “کرو-۲” شرکت اسپیس ایکس انتخاب شدند. ناسا و همکاران بین‌المللی آن به صورت رسمی تعیین کردند که فضاوردان در بهار ۲۰۲۱ میلادی با ماموریت “کرو-۲” (Crew-۲) شرکت اسپیس ایکس به فضا می‌روند. این ماموریت، دومین پرواز عملیاتی فضاپیمای “دراگون” شرکت اسپیس ایکس خواهد بود.

قرار است ماموریت “کرو-۱” در ماه سپتامبر ارسال شود. ماموریت کرو- ۱ اسپیس ایکس، اولین پرواز “عملیاتی” همراه با خدمه فضاپیمای کرو دراگون و دومین پرواز مداری همراه با خدمه خواهد بود. فضانوردان کرو-2

این پرتاب پس از بازگشت موفقیت آمیز فضانوردان ماموریت “دمو-۲” به زمین انجام خواهد شد. ماه گذشته یک روز تاریخی در ماموریت‌های فضایی آمریکایی‌ها رقم خورد و دو تن از فضانوردان این کشور برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۱ میلادی، از خاک آمریکا راهی فضا شدند.

در این ماموریت، “داگلاس هارلی” و “باب بهنکن” اولین پرواز سرنشین‌دار موشک “فالکون ۹” را در تاریخ ۳۰ مه همراهی کردند و حدود ۱۹ ساعت بعد، کپسول “کرو دراگون” به طور خودکار به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد تا اولین سفر از یک پایگاه فضایی واقع در ایالات متحده از زمان بازنشستگی شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ با موفقیت انجام شود.

قرار است در ماموریت “کرو-۲” فضانوردان ناسا به نام‌های “شین کیمبرو”( Shane Kimbrough) و “مگان مک آرتور”( Megan McArthur)،”آکیهیکو هوشیدی” (Akihiko Hoshide ) فضانورد آژانس فضایی ژاپن و “توماس پسکوئت”( Thomas Pesquet) از آژانس فضایی اروپا به عنوان متخصصان ماموریت به “کرو-۲” ملحق شوند.

پس از پرتاب این ماموریت، فضانوردان آن حدود شش ماه را در ایستگاه فضایی بین‌المللی صرف خواهند کرد.

آن‌ها این ایستگاه را با سه فضانورد جدید به اشتراک خواهند گذاشت و تعداد این افراد به ۷ تن خواهد رسید.

شین کیمبرو دو بار به فضا سفر کرده است. یکی در سال ۲۰۰۸ میلادی و دیگری در سال ۲۰۱۶ میلادی. مک‌آرتور یک بار به فضا سفر کرده و هوشیدی دو بار یکی در سال ۲۰۰۸ و دیگری در سال ۲۰۱۲ میلادی و پسکوئت نیز یک بار به فضا رفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.