سه شنبه، ۳۱ تیر ۹۹ - ۱۰:۲۰
فضاپیمای امارات

فضاپیمای امارات چندی پیش با موفقیت پرتاب شد و حالا در انتظار رسیدن به سیاره مریخ است. در ادامه با هم به بررسی…

فضاپیمای امارات چندی پیش با موفقیت پرتاب شد و حالا در انتظار رسیدن به سیاره مریخ است. در ادامه با هم به بررسی این خبر و اهمیت آن در دنیای نجوم خواهیم پرداخت.

امارات توانست کاوشگر مریخی موسوم به “هوپ”(امید) را با موفقیت به فضا پرتاب کند. امارات موفق شد اولین ماموریت فضایی خود برای جست‌وجوی داده‌های مختلف از سیاره مریخ را آغاز کند. فضاپیمای امارات

این ماموریت که “هوپ”(Hope) نام دارد، اولین تلاش امارات برای رفتن به سیاره سرخ است. مریخ‌نورد امارات ساعت 2:28 بامداد امروز از مرکز فضایی “تانیگاشیما “(Tanegashima) ژاپن به فضا ارسال شد.

موشک حامل این فضاپیما نیز “H-IIA” ساخت صنایع سنگین میتسوبیشی بود. حدود یک ساعت پس از پرتاب، فضاپیما از موشک جدا شد و انتظار می‌رفت صفحات خورشیدی خود را برای تامین نیرو برای سفر به مریخ گسترش دهد.

“یوسف العتیبه”(Yousef Al Otaiba) سفیر کنونی امارات متحده عربی در آمریکا گفت: سال‌ها تلاش و فداکاری به شکل قابل توجهی به کار گرفته شد. این پرتاب یک موفقیت بزرگ است. ولی این تازه یک آغاز است.

در ابتدا قرار بود ماموریت “هوپ” در ۱۴ ژوئیه(6 روز پیش) انجام شود ولی به دلیل شرایط نامساعد جوی به تاخیر افتاد و بامداد امروز انجام شد.

ماموریت “هوپ” که “ماموریت مریخی امارات” هم نام گرفته است، ۲۰۰ میلیون دلار برای این کشور هزینه برداشته و انتظار می‌رود تا فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی به سیاره سرخ برسد. در صورتی که این ماموریت موفقیت آمیز باشد، رسیدن آن به مریخ با پنجاهمین سالگرد تأسیس امارات متحده عربی مقارن خواهد شد.

“عمران شرف” مدیر پروژه این مأموریت در “مرکز فضایی محمد بن راشد”(MBRSC) چندی پیش گفته بود که این مأموریت فقط مربوط به امارات متحده عربی نیست، بلکه مسئله منطقه و مسئله جامعه عربی است. این منطقه دوران سختی را پشت سر می‌گذارد و ما به اخبار خوب نیاز داریم و ما باید جوانان منطقه را به نگاه به پتانسیل خود سوق دهیم و جوامع خود را بسازیم و اختلافات را کنار بگذاریم تا با مردم با اعتقادات و پیشینه‌های مختلف همکاری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *